Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Віталій Замніус вважає, що рішення парламенту щодо ЦВК та результатів виборів є політичним і має, насамперед, моральне значення. Про це він заявив УНІАН.

`З одинадцяти пунктів доленосної постанови Верховної Ради України більшість носить абсолютно коректний з правової точки зору характер, тобто прийняті в межах конституційних повноважень парламенту та відповідно до усталеної процедури. Мова йде про звернення парламентаріїв до Президента України з пропозицією внести подання про припинення повноважень членів ЦВК та внести кандидатури нових членів ЦВК, попередньо узгодивши їх з депутатськими групами та фракціями. Маються також на увазі пункти постанови, якими парламент звертається до органів влади на місцях, дає доручення щодо підготовки проектів законодавчих актів тощо`, - зазначив В.Замніус.

`Інша справа – головні положення рішення: про визнання результатів повторного голосування недійсними та про висловлення недовіри ЦВК. Ці пункти носять виключно політичний характер і мають переважно моральне значення, оскільки парламент – єдиний представницький орган усього українського народу`, - вважає експерт.

За його словами, Верховна Рада України за Конституцією справді позбавлена дієвих важелів контролю за перебігом виборів і, тим більше, за легітимністю підбиття їх підсумків. `Результати виборів визначає ЦВК, а скасувати відповідне рішення Комісії може лише Верховний Суд України. Це передбачено поки що чинною редакцією Закону України `Про вибори Президента України`, - зауважив В.Замніус.

`Така ж ситуація і з висловленням недовіри ЦВК`, - зазначив експерт. `Такий крок з правової точки зору не є наслідком автоматичного припинення повноважень ані ЦВК у цілому, ані окремих його членів. Цілком свідомі цього народні депутати іншим пунктом постанови звернулися до Президента України з пропозицією (не вимогою) здійснити відповідні дії, оскільки, відповідно до пункту 21 статті 85 Конституції України, Верховна Рада України призначає і звільняє членів ЦВК виключно за поданням Президента України. Таким чином, у цій частині зроблено лише пів справи`, - констатував В.Замніус.

Джерело: УНІАН