Прем`єр Віктор Янукович, якого Центральна виборча комісія визнала Президентом, вважає недемократичними акції протесту проти рішення ЦВК. Маються на увазі акції прихильників його конкурента на виборах Віктора Ющенка. Про це агенції `Українські новини` повідомила прес-служба уряду, посилаючись на слова Януковича. Він заявляє, що вирішення питань на вулиці тиском і закликами до революції не відповідає нормам демократії. `Цей відступ від демократичних норм, проголошених в країнах, які сьогодні роблять заяви на адресу України`, - цитує прес-служба Януковича.

Він також констатував, що був неприємно здивований оцінками деяких країн політичних процесів в Україні. `Я, якщо сказати відверто, не очікував таких заяв. Ніколи не думав, що демократичні країни будуть висловлюватися на підтримку протизаконних й антидемократичних дій`, - сказав він.

Янукович також зазначає, що в четвер зустрічався з деякими представниками європейських країн і не почув жодної заяви на свою адресу про порушення законів або про роботу поза правовим полем.

Прем’єр сказав, що його дуже непокоїть ситуація після виборів в країні й сподівається, що в українського народу вистачить мудрості не допустити кровопролиття під час тривалого політичного протистояння. `Іноді не дає працювати внутрішнє відчуття: не дай Боже, поллється людська кров. Але я вважаю, у нашого народу вистачить мудрості`, - констатував він.

Янукович зауважив, що причиною протистояння багато в чому послужили антиконституційні дії деяких політичних сил. Він додав, що просив і просить своїх прихильників утриматися від поїздок у столицю й протистояння. Янукович також запевнив, що готовий до переговорів з Ющенком. Він додав, що не бачить можливостей вирішення конфлікту шляхом ультиматумів і тиску на держоргани.

Громадське радіо