Литвин говорить про надзвичайний стан та може стати посередником в переговорах з Кучмою-Януковичем

19:51, 23 листопада 2004
Останні події
0 0

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не виключає, що у разі виходу ситуації з-під контролю, в країні може бути оголошений надзвичайний стан. По це він заявив у віторок на брифінгу для преси.

За словами Литвина, поки що, за винятком невеликих ексцесів, народ веде себе мирно і лояльно, так само веде себе і міліція. Литвин нагадав, що рішення про надзвичайний стан приймає Президент України, видаючи відповідний указ, і протягом трьох днів цей указ має затвердити парламент. Литвин підкреслив, що у цьому питанні необхідні злагоджені дії, зваженість та відповідальність.

Відповідаючи на запитання, чи піде він сьогодні на Майдан Незалежності, Литвин відповів, що сьогодні `майдан` у парламенті.

Щодо результатів виборів, то Литвин вважає, що сьогодні практично неможливо їх відмінити. Він нагадав, що ухвалений парламентом закон про вибори `виписувався на певний пошук результату` і не передбачає скасування виборів жодним з органів влади в Україні.

`За нині діючим законом, вибори скасувати неможливо`, - говорить Литвин. Він підкреслив, що можна скасувати вибори лише по окремих дільницях, а потім, у відповідності до цього, перерахувати голоси. Спікер зауважив, що навіть якщо, приміром, залишиться 20 тис. голосів за одного і 15 тис. за іншого, - вибори все одно не можна визнати такими, що не відбулися. Литвин підкреслив, що сьогодні необхідно знаходити політичне рішення, яке б заспокоїло суспільство.

В. Литвин також заявив, що Президент України Леонід Кучма та прем`єр-міністр Віктор Янукович готові до переговорів з Віктором Ющенком. Він повідомив, що сьогодні розмовляв з Кучмою і Януковичем, які висловили свою готовність взяти участь у `круглому столі`.

Також Литвин розмовляв з представниками Ющенка, які також висловлювали готовність до переговорів, але висували низку умов.

Литвин переказав ці умови Януковичу, і той сказав, що тема для переговорів є і можна говорити про умови.

Джерело: Інститут масової інформації

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter