Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ і Сполучені Штати засуджують фальсифікації, які призвели до масових акцій протесту в Україні
Сполучені Штати погрожують покарати Україну, якщо твердження про фальсифікації на виборах не будуть терміново розглянуті і всі порушення виправлені.
Речник Держдепартаменту США заявив, що така реакція Сполучених Штатів не є проявом підтримки котрогось із кандидатів, а способом підтримати демократичний процес.

Речник Держдепартаменту Адам Ерелі:`Це не питання підтримки одного кандидата чи іншого. Це питання підтримки демократичного процесу, можливості людей - без залякування, переслідування чи погроз насильства - вільно висловити свою думку, яка має бути відповідно врахована у вільному і прозорому процесі. Досі в Україні цього не сталося.`

Речник Держдепартаменту додав, що Сполученим Штатам доведеться переглянути відносини з Україною, якщо вибори будуть визнані несправедливими і сфальсифікованими. За його словами, США можуть вжити цілеспрямованих дій проти осіб, причетних до фальсифікацій на виборах.

Можливі санкції
Мова йде про заборони на поїздки, заборони видавати візи урядовцям чи будь-кому, хто безпосередньо причетний до виборчих махінацій: фальсифікації бюлетенів чи наказів `вкидати` бюлетені.


Чарлз Теннок, депутат Європарламенту

Європейський Союз також заявив, що майбутнє відносин з Україною залежить від результатів виборів. Британський міністр закордонних справ Джек Стро відзначив цілу низку порушень процедури виборів, а Бернард Бот, міністр закордонних справ Нідерландів, нинішнього президента ЄС, сказав, що країни Європейського Союзу викличуть українських послів, щоби висловити стурбованість порушеннями на виборах.

Один із міжнародних спостерігачів на виборах, британський депутат Європарламенту Чарлз Теннок зазначив, що Європейський Союз має визначити свої подальші дії щодо України.

Він сказав, що відповідні рекомендації міститимуться у звіті спостерігачів від ОБСЄ і ЄС на українських виборах.

Чарлз Теннок сказав:`Ми з колегами опрацюємо звіт, який рекомендуватиме Європарламентові певні форми того, що ми називаємо цільовими розумними санкціями - щось на зразок того, що ми маємо з Білоруссю. Мова йде про заборони на поїздки, заборони видавати візи урядовцям чи будь-кому, хто безпосередньо причетний до виборчих махінацій: фальсифікації бюлетенів чи наказів `вкидати` бюлетені. Хоча очевидно, що вони готові на це піти, аби лише втриматися при владі.`

Водночас спостерігачі на українських виборах від країн СНД визнали їх вільними і справедливими.

BBC