Кандидат у Президенти України Віктор Ющенко закликав іноземні держави дати оцінку подіям, які відбулися в Україні 21листопада під час повторного голосування на виборах Президента. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на зустрічі з послами іноземних держав. `Ми закликаємо, глибокоповажні посли, дати оцінку ваших урядів тому процесу, який відбувся 21 листопада в Україні, - сказав він. - Я переконаний, що зараз український виборець чекає оцінки виборчого процесу не тільки від опозиційних сил`.
В.Ющенко поінформував представників іноземних держав про численні порушення, які мали місце в Україні 21 листопада. `Ми стверджуємо, що українські вибори йшли з грубим порушенням прозорості, і по ряду областей вони (порушення) ставлять під сумнів легітимність результатів виборів`, - зазначив лідер опозиції. За його словами, за результатами другого туру спостерігачі від коаліції `Сила народу`, члени виборчих комісій зафіксували 11 тис. 110 порушень, тоді як у першому турі виборів було встановлено лише 2 тис. 058 порушень. `Ми вважаємо, що ситуація з порушенням закону склалася так, що це питання треба терміново виносити на розгляд Верховної Ради`, - наголосив В.Ющенко. Він поінформував послів, що, за оцінками його команди, у Донецькій області кількість підтасованих голосів була найбільшою - 1,2 млн. голосів. У Луганській області 0,5 млн., у Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій по 1 млн., в Києві (в основному за рахунок відкріпних талонів) 0,2 млн., в Сумській, Кіровоградській областях та на Закарпатті в цілому 0,2 млн. голосів. В.Ющенко також зазначив, що лише на Донеччині кількість виборців між першим і другим туром зросла на 0,5 млн. голосів тобто на 15%. Відповідно на таку ж цифру збільшилася явка виборців. `Ми стверджуємо, що за рахунок цієї технології було допущено близько 30% фальсифікацій в регіоні`, - наголосив В.Ющенко.
Він повідомив послам, що кількість громадян, які проголосували після 20.00 значно зросла, лише в Донецьку виборча активність збільшилася за 3-4 години з 78% до 96%.
Ще одним методом фальсифікацій В.Ющенко назвав голосування вдома. За його словами, зазвичай таким способом голосує лише 1-2% громадян. Тим не менше у Миколаївській області таким чином проголосувало 35% всіх виборців регіону, тобто з 900 тис. голосуючих 500 тис. проголосували або вдома, або за рахунок відкріпних талонів.
`Взагалі маніпуляції з талонами потребують додаткового аналізу`, - наголосив В.Ющенко. Він також зазначив, що з боку Президента Леоніда Кучми було `великою помилкою` не підписати закон, який забороняв голосувати за відкріпними талонами.
Ще одним методом, який сприяв фальсифікаціям, кандидат від опозиції назвав масове виключення зі складу дільничних та територіальних виборчих комісій представників його, Олександра Мороза та Анатолія Кінаха. `З дільничних і територіальних комісій між першим та другим туром було виключено 5 тис. наших представників. Це призвело до того, що у більшості комісій були представники тільки одної сторони`, - сказав В.Ющенко. Зокрема у Донецьку, за його словами, у 2 тис. 20 дільничних комісіях його представники були лише у 19. Аналогічна ситуація в Луганську. Він також повідомив про випадок, коли представники СДПУ(о) на Луганщині зайшли на дільницю із рушницею і вивели звідти спостерігачів та членів комісії від опозиції. На Луганщині також був зафіксований випадок, коли спостерігач сидів на дільниці у наручниках. Крім того, В.Ющенко навів кілька прикладів по Луганській області, де на окремих дільницях було зареєстровано явку виборців більше 100%. `Тому ми вважаємо, що без встановлення дійснихрезультатів волевиявлення виборців називати те, що відбулося 21 листопада виборами, буде неморально і злочинно`, - сказав В.Ющенко.
Джерело:УНІАН