Організація “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” встановила в Києві капище і має намір створити парк “Острів богів”

12:15, 25 квітня 2006
Останні події
17 0

Віруючі всеукраїнської релігійної організації “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” заклали капище во славу Вирію в Києві на горі Хоревиця (сучасна назва - Замкова гора, над Андріївським узвозом) і заявили, що на цьому місці починають облаштовувати місце паломництва. 

Віруючі всеукраїнської релігійної організації “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” заклали капище во славу Вирію в Києві на горі Хоревиця (сучасна назва - Замкова гора, над Андріївським узвозом) і заявили, що на цьому місці починають облаштовувати місце паломництва.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив Верховний Волхв організації Володимир КУРОВСЬКИЙ сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Капище у формі восьмикутної зірки з вогнищем посередині прихильники звичаєвої Віри Батьків заклали у Свято Красної Гори, Свято Лади і Ярила, 22-23 квітня п.р. Навколо капища також було висаджено вісім дубків. Все разом капище займає близько 20 метрів в діаметрі. В.КУРОВСЬКИЙ також додав, що капище присвячене богу молодого сонця Ярилу, яке відзначають саме 23 квітня (Ярило-буйний). За словами В.КУРОВСЬКОГО, щонеділі зранку на Хоревиці прибічники цієї віри планують проводити служіння.

Організація “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” також пропонує реалізувати на Хоревиці проект природно-культурного парку за умовною назвою “Острів Богів”. За словами упорядника проекту “Хоревиця – острів богів” Арсенії ГАЙ, вони пропонують столичній громаді “розглянути ідею утворення парку культури і відпочинку загального користування “Острів богів” і утворення відповідного фонду, щоб розвивати цю ідею”. За її словами, віруючі поставили владу до відома, що віднині Хоревиця – є місцем паломництва, тобто, відповідно до статей 5 і 21 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, “це повідомлення має бути прийнято до відома, а капище – має поважатись і охоронятись державою як місце паломництва”. Водночас, А.ГАЙ підкреслила, що віруючі діють і діятимуть надалі виключно в правовому полі.

За словами А.ГАЙ, “Хоревиця – це ніби острів серед ріки Творчості, адже Хоревиця стоїть понад Андріївським узвозом” і створення парку дозволить “спрямувати потік творчості з Андрїївського узвозу – на гору”.

А.ГАЙ також зауважила, що згідно з інформацією одержаною з офіційних джерел земля на теренах Замкової Гори є державною власністю, а рішенням Київради (від 19.07.2005 №806/3381) Замкова Гора, віднесена до паркових територій загального користування м. Києва, на даний час є необлаштованою, й плани щодо її облаштування відсутні. Вона також додала, що зараз на Хоревиці є 20 могил, колись тут було кладовище, однак воно закрите у 50-х роках минулого століття. За словами А.ГАЙ, з прийняттям минулого року Київрадою рішення про створення на цьому місці парку “моральний аспект вирішений. І вирішений не нами. Ми просто прийняли це рішення держави і далі мислимо в руслі цього рішення”.

А.ГАЙ також додала, що з моменту встановлення капище охороняють козаки, однак сьогодня вдень охорону буде знято.

Довідка УНІАН. Всеукраїнська релігійна організація “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” є осередком носіїв звичаєвої Віри українського народу, зареєстрованою Державним комітетом України у справах релігій у відповідності до чинного законодавства.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter