“Газпром” заявляє, що газ для України не буде дешевше 230 дол.

12:19, 18 квітня 2006
Останні події
1 0

Глава «Газпрому» Олексій МІЛЛЄР заявляє, що газ для України не буде дешевше 230 дол. 

Глава «Газпрому» Олексій МІЛЛЄР заявляє, що газ для України не буде дешевше 230 дол.

Про це він сказав в інтерв`ю програмі «Недільний час» на Першому каналі, повідомляє «Коммерсант-Украина».

«Рівень цін на російський газ для України у розмірі 230 дол. за тис. кубометрів – це факт, що відбувся”, – сказав О.МІЛЛЄР.

Коментуючи можливий перегляд домовленостей з Україною, глава «Газмрому» зазначив, що «такого роду недалекоглядні заяви можуть ще знайти пояснення в ході передвиборної боротьби, наприклад спекуляціями на користь тих або інших політичних сил. Але вони абсолютно неприйнятні в умовах реального господарського життя, тому що це – шлях до дестабілізації відносин».

О.МІЛЛЄР упевнений, що в Україні не хочуть повторення ситуації, коли в умовах відсутності контрактів і договірної бази припинялися поставки газу українським споживачам.

Як повідомляв УНІАН, 4 січня 2006 року НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» досягли домовленості щодо поставок російського газу до України, згідно з якою Україна купуватиме російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії «РосУкрЕнерго». У свою чергу «РосУкрЕнерго» купує російський газ у «Газпрому» за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів. Висока ціна російського газу для «РосУкрЕнерго» компенсується нижчою вартістю газу з Середньої Азії. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу до Європи збільшується з 1,09, як це було раніше, до 1,6 доларів.

2 лютого НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» створили спільне підприємство ЗАТ «УкрГаз-Енерго» для поставок газу до України. ЗАТ «УкрГаз-Енерго» і компанія «РосУкрЕнерго» підписали 5-річний контракт про поставки середньоазіатського і російського природного газу до України за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО неодноразово заявляла про намір після парламентських виборів в Україні переглянути цю газову угоду.

На початку квітня міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій ЛАВРОВ заявив, що Росія не має наміру переглядати газову угоду з Україною.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter