В Україні почала реалізовуватись соціальна програма “Порада лікаря - запорука здоров’я сім’ї, здоров’я нації”, яка спрямована на поліпшення освітницької роботи з населенням щодо профілактики різних захворювань та пропаганди здорового способу життя.

Про це повідомив на прес-конференції в УНІАН керівник цієї програми Віктор ТКАЧУК.

За його словами, агенція “Паланок”, яка є засновником та видавцем “Журналу сучасного лікаря. Мистецтво лікування” започаткувала дану програму. Він підкреслив, що під час реалізації програми не використовуватимуться кошти з державного бюджету.

В.ТКАЧУК повідомив, що на першому етапі, проводитиметься робота з дітьми та їх батьками. За його словами, після закінчення прийому в дитячого лікаря батьки зможуть отримати безплатну консультацію щодо правильного харчування, а дітям в подарунок видаватимуть сік “Добрий”. Він сказав, що сьогодні в програмі взяли участь більш як 20 столичних поліклінік, а до початку травня планується залучити до програми всі дитячі поліклініки Києва та Київської області. За його словами, в подальшому передбачається охопити цією програмою дитячі садки, школи.

Заступник директора Українського інституту громадського здоров’я Геннадій СЛАБКИЙ сказав, що на сьогоднішній день “рівень дитячого здоров’я є незадовільний”. За його словами у 2005 році на кожну тисячу дітей було зареєстровано понад 1300 захворювань. Він сказав, що багато виявлених захворювань пов’язані з нервовою системою, новоутвореннями, хворобами сечостатевої системи, органів дихання.

Г.СЛАБКИЙ повідомив, що в 2005 році вперше на туберкульоз захворіли 9 дітей на кожні 100 тисяч дитячого населення. За його словами, в минулому році на кожну тисячу дітей 20 захворіли на хвороби крові та кровотворних органів. Він підкреслив, що діти, які проживають в селах менше хворіють ніж ті, що проживають в містах. За його словами, на це впливає екологія, спосіб життя, харчування. Г.СЛАБКИЙ вважає, що реалізація соціальної програми “Порада лікаря - запорука здоров’я сім’ї, здоров’я нації” сприятиме покращанню інформованості батьків щодо того, яким має бути харчування, які необхідні профілактичні заходи, щоб діти були здоровими.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram