«ГАК» висловлює обурення непрофесійними діями столичної міліції по відношенню до агітаторів

16:30, 23 березня 2006
Останні події
0 0

Спілка громадських організацій «Громадський актив Києва» висловлює обурення непрофесійними діями столичної міліції по відношенню до активістів, які ведуть передвиборчу агітацію. 

Спілка громадських організацій «Громадський актив Києва» висловлює обурення непрофесійними діями столичної міліції по відношенню до активістів, які ведуть передвиборчу агітацію.

Про це йдеться в заяві Спілки у зв’язку з тяжким пораненням активіста партії «ПОРА» працівниками міліції. (УНІАН: інцидент стався в ніч на 22 березня, коли співробітник міліції тяжко поранив активіста “Пори” Олександра ГЛОБЕНКА, який розклеював листівки «ПОРА за Кличка»).

“Ведення агітації – не злочин! Це не привід для того, щоб братися до зброї!”, - наголошується в заяві, текст якої передано УНІАН.

“Згідно зі 34 статтею Конституції, за кожним закріплюється право на свободу думки і слова, на вільне викладення своїх поглядів і переконань. І відповідно, кожен громадянин має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір”, йдеться в заяві. “Громадянський актив Києва” наголошує, що працівники МВС мають сприяти виконанню конституційних прав громади і захищати її, у тому числі й під час ведення агітації.

“Цей трагічний випадок підтверджує, що замість виконання своїх прямих обов’язків – захищати громадян, – працівники міліції становлять реальну загрозу для їхнього життя і здоров’я. Усі працівники МВС України – наймані – вони отримують зарплату з кишень громадян, тобто зі сплачених податків. Вони повинні охороняти наше життя. Стара система не хоче працювати за законами громадянського суспільства”, - наголошується в повідомленні.

Тому «Громадський актив Києва» заявляє, що невпинно боротиметься за створення громадянського суспільства, щоб міліція служила громадянам, а не була загрозою для їхнього життя.

Крім цього, Спілка повідомляє, що, дізнавшись про трагічну подію, двоє її активістів виїхали до лікарні, щоб надати потерпілому свою кров.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter