У Харкові суд ухвалив викреслити ім’я Віталія Кличка з назви виборчого блоку

10:55, 21 березня 2006
Останні події
0 0

Київський районний суд м. Харкова своїм рішенням зобов’язав засновників Громадянського блоку Віталія Кличка викреслити це ім’я з офіційної назви блоку.

Київський районний суд м. Харкова своїм рішенням зобов’язав засновників Громадянського блоку Віталія Кличка викреслити це ім’я з офіційної назви блоку.

Як передає кореспондент УНІАН, свою ухвалу суд обґрунтував нормами Закону “Про вибори народних депутатів України”. За висновком суддів, засновники Блоку Віталія Кличка, який утворений на Харківщині обласними організаціями партії “Реформи і Порядок” та Ліберально-демократичної партії, не мали права називати блок іменем людини, яка відсутня у їхніх виборчих списках.

Коментуючи подію, голова політради Громадянського блоку Віталія Кличка, керівник Харківської облорганізації ПРП Іван ВАРЧЕНКО заявив в інтерв’ю УНІАН, що Київський райсуд, на його думку, “виконав політичне замовлення”. Твердити так, зазначив І.ВАРЧЕНКО, йому дає підстави “весь хід подій, починаючи від реакції на утворення блоку, подання позову і завершуючи тривалою судовою тяганиною”.

“Жодних законних підстав для такого рішення у суду не було, оскільки Закон про вибори до місцевих рад, на відміну від Закону про вибори народних депутатів, не забороняє називати блок іменем політика, який відсутній у списку”, - сказав І.ВАРЧЕНКО. Крім того, зазначив він, “суд не мав приймати до розгляду сам позов, адже він надійшов занадто пізно, коли всі терміни для подання подібних заяв повністю спливли”. Політик додав, що судді мали б звернути увагу на те, що Харківська обласна та міська територіальні виборчі комісії до того залишили без розгляду позов через недотримання термінів оскарження.

“Тобто вже з самого початку було видно, що суд носив ознаки замовлення”, - заявив І.ВАРЧЕНКО. Він вважає, що своїм рішенням Київський суд “поставив під загрозу зриву вибори до місцевих рад в Харківській області”, оскільки, на його думку, “таким чином буде заблокована робота виборчих комісій”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter