Створення єдиного монополіста в лісовій галузі призведе до масового скорочення робочих місць - Профспілки працівників лісового господарства (відео)

15:44, 24 листопада 2017
Останні події
572 0

Київ. 24 листопада. УНІАН. Ухвалена урядом стратегія реформування лісового господарства в Україні передбачає створення єдиного монополіста в галузі лісового господарства за допомогою об'єднання держлісгоспів, що у свою чергу призведе до масового скорочення робочих місць, повідомив голова Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов'язий на прес-конференції в УНІАН.

«Уряд у рамках стратегії реформування лісового господарства ініціював створення єдиного підприємства, єдиного монстра-монополіста, щоб прибрати все до своїх рук. Під час створення нового підприємства почнеться ліквідація держлісгоспів, тобто відбудеться масове скорочення штату. Це не окремі люди, а цілі родини. Це сільські території, де знайти роботу майже неможливо», - сказав Кривов'язий.

Голова Житомирської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства Володимир Ткачук, який також був присутній на прес-конференції, додав, що ліквідовувати лісгоспи не можна, і незважаючи на всі проблеми і негаразди в лісовому господарстві, в окремих районах третину, а то й більше половини наповнення бюджету становлять доходи від лісової галузі.

«Ми категорично проти ліквідації державних підприємств. Ліквідація призведе до скорочення наших працівників. Нас підтримують у цьому плані органи місцевого управління, районні адміністрації, оскільки прекрасно розуміють, що бюджет того чи іншого району наповнюється завдяки праці лісників», - зазначив він.

Ткачук додав, що у зв'язку з рішенням уряду було створено робочу групу спільно з громадськими організаціями, експертами лісового господарства й експертами Світового банку для розробки відповідної стратегії, яка повинна дати напрям розвитку лісового господарства в Україні.

За його словами, у цій стратегії передбачені відповідні запобіжники і заходи розвитку лісової галузі. Для Держлісагентства є пріоритетом збільшення лісистості України, ефективна боротьба з незаконними рубками та сталий розвиток.

Ткачук заявив, що основна вимога Громадської ради при Держлісагентстві, куди входить 62 громадські організації, - відновити державне фінансування лісогосподарської галузі.

«Ресурсні області - північ і захід, підприємства, які працюють там, щорічно спрямовують мільйони гривень на ведення лісового господарства на південь і схід нашої країни. Ми не можемо постійно бути донорами. Це гроші, зароблені нашими колективами, які ми добровільно відправляємо туди, щоб солідарно підтримати наших лісників півдня і сходу», - повідомив він.

Ткачук заявив, що Громадська рада проти того, щоб Міністерство аграрної політики і продовольства координувало роботу лісової галузі.

«Чому? Тому що за останні 3 роки не було абсолютно жодного фінансування. Ми за те, щоб основним розпорядником коштів виступало Державне агентство лісових ресурсів України», - сказав він.

Голова громадської організації Незалежне експертне партнерство, кандидат сільськогосподарських наук Юрій Марчук, який також був присутній на прес-конференції, звернув увагу, що в рамках урядової стратегії також передбачається передача держлісгоспів у концесію. За його словами, в цьому разі, люди будуть обмежені в доступі до лісових ресурсів, чим буде порушено їхні конституційні права.

«Постановою уряду від 4 липня було ухвалено рішення, що всі підприємства лісової галузі підпадають під концесію... Йдеться про державний лісовий фонд, який, відповідно до закону, є правом власності всього українського народу, чомусь він повинен бути переданий в концесію на незрозумілих умовах, і хто буде головним концесіонером - також невідомо», - зазначив Марчук.

Він повідомив, що згідно з Лісовим кодексом, право користування лісами є прерогативою обласних рад.

«Тому обласні ради повинні визначати - віддадуть вони ліс в одну компанію чи ні. Це право місцевої громади. Коли ми розуміємо, що децентралізація сьогодні дала кошти в регіони, в райони, то райони повинні мати право впливати на ті ресурси, які містяться на їх території», - сказав Марчук.

Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня Державне агентство лісового господарства розробило і представило стратегію сталого розвитку та реформування української лісової галузі на період до 2022 року, згідно з якою пропонується створити Лісовий фінансовий фонд для фінансування проектів у цій сфері.

Створення такого фонду дасть змогу відомству своєчасно боротися з лісовими шкідниками і реагувати на спалахи захворювань лісу, вести збалансоване лісове господарство, проводити лісову інвентаризацію, облік тощо.

Президент України Петро Порошенко підтримав запропоновану ідею про створення фонду і доручив Міністерству фінансів опрацювати це питання.

Площа відновлення лісу підприємствами Державного агентства лісових ресурсів у 2016 році становила 52,6 тис. га, що на 3,1% більше, ніж у 2015 році. Так, торік лісогосподарські підприємства висадили 34,4 тис. га лісових культур, зокрема 2,6 тис. га нових лісів. Завдяки природному відновленню було відтворено майже 18,2 тис. га лісів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter