В 16 містах України запустили проект "Ефективне місто" для поширення успішного досвіду у вирішенні актуальних проблем (відео)

15:33, 31 серпня 2017
Останні події
65 0

Київ. 31 серпня. УНІАН. Рух «Сильні громади» та громадська організація «Студена» запустили проект «Ефективне місто», який реалізується в рамках Ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для поширення успішного досвіду у вирішенні актуальних проблем у 16 містах України.

Про це повідомив на прес-конференції в УНІАН координатор руху «Сильні громади» Валентин Краснопьоров.

За словами Краснопьорова, результати фокус-груп, проведених у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській та Полтавській областях, показали, що найбільш вагомими проблемами в містах є: якість доріг, вивезення сміття, бездомні тварини, проблема комунікацій влади з громадськими організаціями, водопостачання, екологія та комунальний транспорт.

«Ми хочемо привчити людей на місцях нести відповідальність за власне майбутнє, за майбутнє своєї громади та за її розвиток, і це досить складна проблема», - сказала голова ГО «Студена» Анастасія Мельниченко.

Вона додала, що досвід річної роботи ГО «Студена» в Краматорську показав, що багато громадських активістів там інертні й складається враження, що цим людям просто не дають самостійно вирішувати, яким чином їм діяти та що робити. "Так не повинно бути. Ми вважаємо, що люди - жителі міст самі повинні ідентифікувати свої проблеми й самі їх вирішувати", - зазначила активістка.

Мельниченко повідомила, що спочатку в рамках проекту представники громадськості за допомогою опитування на вулицях і в інтернеті зібрали актуальні проблеми по містах. «Що робимо ми як проект «Ефективний місто» - ми шукаємо громади, якими аналогічні проблеми були вже успішно вирішені, далі шукаємо представників цієї громади й веземо до тих міст, де ця проблема ще існує. Ці люди приїжджають, щоб поділитися успішним досвідом, надихнути та допомогти знайти правильне рішення», - додала вона.

Краснопьоров підкреслив, що лекції проекту з ідентифікації та вирішення актуальних проблем міста проводитимуться раз на два тижні для всіх бажаючих жителів міста. Він зазначив, що перша лекція відбудеться вже в середині вересня.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України на засіданні 7 червня прийняв рішення виділити 1,5 млрд грн на підтримку об'єднаних територіальних громад, збільшивши обсяг фінансування в 3 рази порівняно з 2016 роком.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter