Київ. 21 червня. УНІАН. Правозахисники заявляють про зростання в останні роки нетерпимого ставлення в українському суспільстві до ромів і вказують на небезпечність цього явища.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказала керівник ромської програмної ініціативи міжнародного фонду "Відродження" Ольга Жмурко.

Як зауважила Жмурко, "питання дискримінації ромської общини виникло досить давно, і на сьогодні роми є першою з меншин, рівень ксенофобії до якої перебуває на стабільному найбільш високому рівні".

За її словами, ромську меншину завжди ставили в такі рамки, що вона мала дистанціюватися від решти суспільства, з яким проживала на спільній території, а тому ці люди перебувають поза бортом участі у житті громади.

При цьому, заявила Жмурко, з боку місцевої влади практично повністю відсутня ініціатива залучати ромів до вирішення проблем громад, більше того, влада не реагує на численні порушення прав ромів.

"Подібні нетерпимі прояви та відверте ігнорування може перекинутися і на інші компактні громади", - застерігла Жмурко.

У свою чергу президент ВГО "Конгрес Ромен України" Петро Григоріченко наголосив, що зростання нетерпимого ставлення до ромів в Україні почалося на початку 2000-х років і в останні часи досягло загострення, яке виливається в численні погроми ромських громад на Одещині, Черкащині, Полтавщині, Закарпатті, у Києві, а також до відвертих вбивств.

"Ми звернулися до Гельсінської правозахисної спілки з проханням допомогти відкрити кримінальні справи по всіх таких фактах і будемо чекати на справедливий суд", - сказав Григоріченко.

Як повідомила адвокат Олена Сапожнікова, правозахисники разом з активістами на знак порозуміння між усіма етносами, зокрема ромським започаткували конкурс есеїв "Шукаємо шляхи порозуміння", а також закликали експертів долучитися до пошуку шляхів вирішення проблем непорозуміння між різними меншинами.

Крім того, 22 липня у Славському Львівської області у міжетнічному дитячому таборі "Джерела толерантності" продовжиться розпочатий нещодавно конкурс "Гуртуємося біля шатра порозуміння", де діти з різнокольорових клаптиків тканини шитимуть символічний шатер єднання.