Число курців серед української молоді за останні 4 роки скоротилося на 10 п. п. до 27% - дослідження (фото, відео)

13:19, 20 березня 2017
Останні події
137 0

Київ. 20 березня. УНІАН. Кількість курців серед молодого населення України (18-30 років) у 2017 році скоротилася на 10,3 п. п. порівняно з 2013 роком – до 26,7%, зокрема, серед чоловіків - до 40,3% (з 53,6% у 2013 році) і серед жінок - до 12,8% (з 20% у 2013 році).

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила кандидат медичних наук, головний редактор міжнародного рецензованого журналу Tobacco Control and Public Health in Eastern Europe Тетяна Андрєєва, представляючи результати загальнонаціонального опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

«Серед молодого населення скорочується інтенсивність куріння. Це ми спостерігаємо ще починаючи з 90-х років. Заходи з контролю над тютюном посилюють цю тенденцію», - сказала вона.

У цілому поширеність куріння серед дорослого населення старше 18 років за останні чотири роки скоротилася на 2,5 п. п. і становила 23,7%. Зокрема, чоловіки стали курити менше на 3,4 п. п. (41,2%), а жінки – на 2,2 п. п. (9%).

Як зазначила присутня на прес-конференції народний депутат України Наталія Веселова, в нашій країні жінки курять набагато рідше, ніж у багатьох західних країнах.

«Порівняно з іншими країнами поширеність куріння серед жінок в Україні менше. Наприклад, у Великій Британії курять 16% жінок, у США – 18%, в Японії – 15%», - сказала вона.

Тому, за словами депутата, виробники тютюнових виробів бачать свою цільову аудиторію саме серед жінок. Веселова зазначила, що вони активно виробляють сигарети з різними смаковими добавками та ароматизаторами. Згідно з результатами проведеного опитування, у 2017 році серед курців 10,6% чоловіків і 20,2% жінок споживали тютюнові вироби з добавками.

Заступник директора КМІС Вікторія Захожа повідомила, що соціологи проводили опитування у період з 31 січня по 27 лютого 2017 року у 110 населених пунктах у всіх областях України, за винятком Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях в опитуванні брало участь тільки населення, яке проживає на територіях, підконтрольних українському уряду.

«Максимальна похибка дослідження не перевищує 3,3%», - сказала Захожа.

Підбиваючи підсумки опитування, експерти зійшлися на думці, що для збереження тенденції до скорочення числа курців серед населення України державі необхідно ще більше посилити контроль за тютюнопалінням у країні.

Зокрема, учасники прес-конференції закликали депутатів підтримати законопроект №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від несприятливого впливу тютюну». У разі прийняття цієї законодавчої ініціативи найпомітнішою для споживачів зміною стане збільшення розміру малюнків на пачці, що попереджають про шкоду куріння. Так, згідно з текстом законопроекту, вони повинні займати 65% передньої і задньої сторін пачки (діюча сьогодні норма - 50%). Також законопроект забороняє реалізацію сигарет зі смаковими та ароматичними добавками, розміщення реклами тютюнових виробів в інтернеті і вказування рівня смол і нікотину на упаковці.

«Україні потрібні більш ефективні заходи з контролю за тютюнопалінням. Це насамперед подальше збільшення акцизів на тютюн і більш ретельне регулювання», - сказала Андрєєва, додавши, що число курців серед населення в Україні не повинно перевищувати 5%.

Присутній на прес-конференції народний депутат України Костянтин Іщейкін повідомив, що в парламенті зареєстровано законопроект №4030а, який забороняє рекламу сигарет у місцях їх продажу. Тобто у разі ухвалення цієї ініціативи магазини і кіоски будуть змушені прибрати викладки сигарет зі своїх вітрин.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, обсяг виробництва сигарет, що містять тютюн або суміші тютюну із замінниками тютюну, у 2016 році становив 98,2 млрд штук, що на 5,7% більше, ніж роком раніше.

З початку поточного року акцизи на тютюнові вироби були підвищені за специфічною ставкою на 40%, адвалорна складова залишилася на рівні 12%. Раніше експерти прогнозували, що підвищення акцизу призведе до подорожчання пачки сигарет в середньому на 20 грн.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.net/ukr/themes/71439

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter