Київ. 10 лютого. УНІАН. Депутати та мешканці міста Кривий Ріг закликають уряд і Верховну Раду удосконалити законодавство у сфері управління багатоквартирними будинками, щоб не дати можливості затягувати процес щодо зміни керуючої компанії.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив депутат Довгинцівської районної у місті Кривий Ріг ради, директор компанії з управління багатоквартирними будинками «Наш дім» Олександр Савченко.

«Ми сподіваємося, що Верховна Рада і Кабмін почують нас і внесуть зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та доопрацюють Закон України №417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», - сказав він. – Тому що в них не розроблено чітких норм, коли передається будинок в управління іншому управителю. Наприклад, договір у нашому місті укладено між міськвиконкомом і керуючими компаніями. Таким чином, місто не поспішає розривати договір, а управитель не ініціює передачу будинку. Виходить, що будинки, які хочуть перейти до іншого управителя, не можуть перейти законним способом».

При цьому Савченко зазначив, що необхідно прописати чітку процедуру передачі будинку від однієї компанії з управління багатоквартирним будинком до іншої, щоб не було можливості затягувати цей процес.

Присутня на прес-конференції депутат Криворізької міської ради Наталія Шишка додала, що населення міста залякують неотриманням субсидії у разі переходу до нових управителів, і це відбувається через неузгодженості в законі.

«У бюджеті України на 2017 рік та Законі України «Про житлово-комунальні послуги» прописано, що субсидії закладено на утримання будинків, а в нормативних документах, які видав Кабмін, написано «на управління багатоквартирним будинком». Ці документи не узгоджуються між собою, і вони не працюють», - сказала вона.

Шишка також заявила, що в Кривому Розі спостерігалися факти фальсифікації з вибору керуючої компанії.

«Після запровадження норми про те, що від призначеного керівника можна відмовитися у будь-який час, повідомивши його про це за два місяці, ці управителі почали штампувати протоколи і оббирати самі себе, - сказала вона. - До 2012 року обслуговували будинки комунальні підприємства, а після прийняття закону №417 зайшли приватні компанії. Це повинно було покласти кінець монополії комунальним ЖЕКам, однак у нас одна монополія змінилася іншою. Адже чиновники нашого міста затягують цей процес».

У свою чергу присутня на прес-конференції депутат Дніпропетровської обласної ради від Кривого Рогу Ірина Туровська заявила, що існує протидія виходу на ринок нових компаній з управління багатоквартирними будинками.

«У моєму будинку підробили протокол, і мій підпис зокрема. Крім того, за інформацією деяких офіційних осіб, вже здано близько 2 тис. протоколів, однак на сайті міськвиконкому опубліковано лише 600. До того ж сайт не оновлювався з листопада минулого року, хоча за законом повинен оновлюватися кожен місяць», - сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, 1 липня 2015 року в Україні набрав чинності Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Згідно з документом, якщо мешканці багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, до 1 липня 2016 року не прийняли рішення про форму управління, виконавчий орган місцевої ради призначить керуючого на конкурсній основі.

У грудні минулого року уряд прийняв постанову «Про затвердження порядку визначення граничного розміру витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком», затвердивши механізм відшкодування пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком.