Зоозахисники виступають за заборону пересувних цирків та проти експлуатації тварин

13:43, 17 січня 2017
Останні події
116

Київ. 17 січня. УНІАН. Зоозахисники виступають за заборону пересувних цирків та проти експлуатації тварин.

Про це заявила президент Асоціації зоозахисних організацій України Ася Серпінська сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

«На жаль, в Україні жорстоке поводження з тваринами до цих пір є нормою, а суспільство не сприймає знущання та вбивство тварин як злочин. Люди, які відвідують цирки, дельфінарії, зоопарки не задумуються про те як живуть ці тварини в неволі і як їх змусили виконувати те, що ми бачимо на арені», - сказала вона.

За словами зоозахисниці, нікому не спадає на думку, що цирк – жорстока розвага, яка базується на насиллі над тваринами, а зоопарки і дельфінарії – «ув’язнення» для тварин.

«Цирк з використанням тварин – це систематичне насильство над тваринами. Для того, щоб зламати волю тварини та змусити її виконувати трюки, застосовуються жорстокі методи дресури – побиття тварини, позбавлення їжі і води, електрошок. Тварин у прямому і переносному сенсі ламають. Жоден дресирувальник ніколи добровільно не розповість вам про те, що відбувається за кулісами. Найстрашніше - пересувні цирки шапіто. До тортур дресури додаються страждання від постійних переїздів. Тварин перевозять у фургонах, тісних клітках», - зазначила Серпінська.

Вона наголосила, що зоозахисники не проти цирків, а проти експлуатації ними тварин.

На її думку, потрібно вдосконалити законодавство у питанні захисту тварин від жорстокого поводження.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко повідомив, що за рік в Україні в середньому порушують 49 кримінальних справ, але до суду доходять лише 11 з них.

«У нас є два кодекси. У кримінальному є стаття 299 (жорстоке поводження з тваринами), а в адміністративному – стаття 89 (жорстоке поводження з тваринами). Виходить, що за 299 статтею в середньому порушують в рік 49 кримінальних справ, але до суду доходить лише 11. За адміністративним кодексом в рік штрафують лише 4-5 осіб. Штраф за жорстоке поводження з тваринами – до 300 грн. Зараз наші організації разом з юристами працюють над тим, щоб були внесені зміни до даних кодексів», - підкреслив Борейко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter