20 жовтня в всіх містах України з нагоди дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози відбудеться акція Pink Party

14:14, 11 жовтня 2016
Останні події
51 0

Київ. 11 жовтня. УНІАН. 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, в усіх містах України відбудеться акція Pink Party.

Про це заступник голови правління асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я» Катерина Блінова повідомила сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.

Вона наголосила, що рак молочної залози – одне з наймасовіших захворювань століття, тому потрібно привертати якнайбільше уваги до цієї проблеми.

«Протягом останніх років наша асоціація ініціює всілякі оздоровчі проекти, і ми намагаємось охопити всю Україну. 20 жовтня на міських майданчиках та у клубах FitCurves відбудеться яскрава та неординарна подія під назвою Pink Party. Вона відома в усьому світі. Ми хочемо довести, що піклуватись про своє здоров’я – важливо і просто. Метою проекту є запобігти хворобі й підтримати жінок. Протягом кількох годин будуть проходити інтерактивні майстер-класи з лікарями-онкологами, консультації з дієтологами, а також виступи спортсменів та зірок естради. У Києві цього ж дня пройде FitCurves пробіг, а також запальна та весела вечірка у стилі «живи, танцюючи», - повідомила вона.

Блінова також зазначила, що протягом жовтня будуть зібрані кошти, які будуть спрямовані на потреби міських клінічних онкологічних лікарень та окремо кожної жінки.

Своєю чергою керівник мережі фітнес-клубів FitCurves Віолетта Шкуратова наголосила на тому, що мережа підтримує подібні проекти.

«Ми вже 5 років проводимо акцію «Перемагаючи рак молочної залози». Ця акція націлена на реабілітацію та допомогу тим жінкам, які вже стикнулись з цим захворюванням, а також на інформування жінок і проведення обстежень. За ці 5 років ми побачили, що всі жінки знають і розуміють, що профілактика, обстеження та здоровий спосіб життя – це важливо. Ми побачили, що це питання, на жаль, перебуває на рівні теорії, і наше завдання – перемістити його у практичну площину. Ми побачили, що недостатньо просто інформувати жінок. Дуже важливо зробити їх активними учасниками цього процесу. У нас вже є приклади. В наших клубах тренуються жінки, які пережили рак молочної залози, і ми спостерігаємо за ними разом з медиками, і бачимо суттєве покращення організму, покращення психологічно-емоційного стану. Тому ми закликаємо всіх жінок і всю українську спільноту підтримати проект Pink Party», - сказала вона.

Разом з тим провідний експерт та практик напрямку «Акушерство та гінекологія» мережі лабораторних центрів «Сінево», член Асоціації акушерів та гінекологів України Ольга Щербакова наголосила, що у разі наявності загрози спадкового фактору, жінка повинна пройти генетичний скринінг. А загалом всі жінки, аби запобігти захворюванню на рак молочної залози, мають здавати аналіз крові на онкомаркер молочної залози, який показує злоякісні утворення за 3-14 місяців до початку процесу вникнення пухлини.

«Основне також – самообстеження. Якщо жінка буде обстежувати сама себе хоча б один раз на місяць, вона може упередити новоутворення на початкових стадіях», - додала вона.

Генеральний директор Українського центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Наталія Нізова зауважила, що в Україні потрібно зосередити увагу на пропагуванні здорового способу життя та відповідальність кожного за власне здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter