Експерти закликали владу вжити заходів для захисту тваринництва від вірусу нодулярного дерматиту ВРХ (відео)

14:18, 27 вересня 2016
Останні події
82

Київ. 27 вересня. УНІАН. Експерти аграрної галузі закликали вищий менеджмент держави звернути належну увагу на небезпеку проникнення на територію України вірусу нодулярного дерматиту великої рогатої худоби (ВРХ) і вжити заходів для захисту тваринництва від цієї хвороби, зокрема прийняти рішення щодо закупівлі вакцини.

«Функцію захисту тварин від таких захворювань повинен брати на себе вищий менеджмент держави», - сказав голова Всеукраїнської аграрного ради Андрій Дикун у ході круглого столу в рамках спеціального проекту «УНІАН-АГРО».

Присутній на круглому столі голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа зазначив, що недооцінювати загрозу нодулярного дерматиту не можна. Якщо в Україну проникне цей вірус, країна не тільки втратить можливість експортувати яловичину і живу ВРХ, а й вся галузь тваринництва опиниться під загрозою.

«Йдеться не про статус (благополуччя щодо нодулярного дерматиту – УНІАН), я кажу про долю цілої галузі», - сказав Лапа.

Національний експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Віталій Башинський, який також брав участь в обговоренні, зазначив, що для захисту від захворювання Україна повинна вакцинувати всю велику рогату худобу у прикордонній зоні (так званій буферній зоні), що унеможливить потрапляння вірус в глиб країни. Але для того, щоб це зробити, необхідне рішення з боку компетентних державних органів.

«Рада національної безпеки і оборони дає своє бачення ситуації та встановлює рівень загрози... Якщо вони приймуть рішення, що рівень загрози є досить високим, то підключається Кабінет міністрів, який дає дозвіл на закупівлю вакцини. Безпосередньо не можна закупити тому, що вона не зареєстрована в Україні», - сказав Башинський.

Лапа додав, що крім згаданих рішень, Кабінету міністрів також потрібно буде вирішити питання фінансування централізованої вакцинації. Така необхідність пов'язана з тим, що для ефективної боротьби з вірусом вакцина повинна бути введена всьому поголів'ю в буферній зоні, в тому числі і в господарствах населення, що потребує додаткового контролю. Він зазначив, що, за розрахунками Держпродспоживслужби, вартість вакцини на одну голову становитиме близько 2-3 євро.

За словами Дикуна, профільні асоціації вже звернулися до органів влади з офіційними листами і очікують відповідної реакції.

Як повідомляв УНІАН, Держпродспоживслужба вже заборонила імпорт до України великої рогатої худоби (ВРХ) і продукції скотарства з країн, у яких поширюється нодулярний дерматит ВРХ, зокрема, Сербії, Македонії, Греції, Казахстану, Албанії та Чорногорії.

Нодулярний дерматит ВРХ супроводжується лихоманкою, підшкірними набряками, утворенням шкірних вузлів, ураженням очей, слизової оболонки дихального і травного трактів. Летальність хвороби не перевищує 10%, однак хвороба завдає значного економічного збитку через зниження молочної та м'ясної продуктивності, розвиток стерильності у биків. Щоб не допустити поширення хвороби, ветеринари знищують все заражене поголів'я. Протистояти хворобі можна за допомогою централізованої вакцинації.

Нодулярний дерматит ВРХ в основному поширений в Африці. В Україні не було жодного випадку зараження цим захворюванням. Людина до вірусу нодулярного дерматиту ВРХ не сприйнятлива.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter