Держпрограма впровадження світлодіодного освітлення в Україні в 2009-2014 роках вже окупилася на 88% – профільна асоціація

22:09, 07 вересня 2016
Останні події
74 0

Київ. 7 вересня. УНІАН. Програма впровадження світлодіодного освітлення на 85 об'єктах, яка була здійснена в Україні в 2009-2014 роках за рахунок державного фінансування, дозволила заощадити 80,6 млн кВт-год електроенергії і станом на 1 вересня окупилася на 88%. Про це під час прес-конференції, присвяченої переходу на світлодіодне освітлення, повідомив глава Асоціації виробників світлодіодної техніки України Віктор Сорокін.

«Програма стартувала в 2009 році і завершилася в лютому 2014 року. За цей час світлодіодним освітленням було обладнано 85 об'єктів. Від початку роботи такого освітлення і до 1 вересня 2016 року економія становить 80,6 млн кВт-год. У грошовому вираженні економія становить 180 млн грн, при тому що вся програма коштувала 204 млн грн», - сказав Сорокін, зазначивши, що таким чином програма майже окупилася (на 88%).

За інформацією голови асоціації, під час виконання програми було використано світлодіодні лампочки українського виробництва, які було встановлено на дорогах і соціальних об'єктах.

«За цей час ми поставили світлодіодні лампи на соціально важливих об'єктах, таких як гімназії, університети, лікарня «Охматдит», установи Державної пенітенціарної служби, автостради у великих містах (Київ, Донецьк, Харків і Тернопіль), а також ми встановили світлодіодне освітлення на 6 станціях Київського метрополітену», - сказав Сорокін.

Раніше повідомлялося, що в 2009-2014 роках держава профінансувала заміну лампочок розжарювання на світлодіодні лампочки з метою зниження споживання електроенергії та збільшення терміну служби приладів освітлення. Після лютого 2014 року держава припинила підтримку впровадження світлодіодних приладів освітлення.

За даними Асоціації виробників світлодіодної техніки, на сьогодні світлодіодна лампа економніша за лампу розжарювання мінімум у 10 разів, а термін служби такої лампи в 50 разів перевищує термін служби лампи розжарювання і становить близько 10 років (у разі використання в домогосподарствах).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter