Київська асоціація скрапленого газу закликає столичну владу створити умови для виведення ринку автомобільного газу з тіні

19:28, 22 червня 2016
Останні події
181 0

Київ. 22 червня. УНІАН. Перша київська асоціація скрапленого газу закликає Київську міську державну адміністрацію й інші місцеві органи влади створити прозорі правила гри на ринку скрапленого газу в столиці, щоб вивести його з тіні і збільшити податкові надходження до бюджету міста.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказав голова асоціації Олександр Приступов.

«На ринку багато приватних підприємців, які хочуть інвестувати і хочуть розвиватися, хочуть відбудовувати інфраструктуру міста, створювати робочі місця, і для того, щоб це відбувалося, потрібна не тільки ініціатива підприємців, а й безпосередньо градоначальника нашого міста», - сказав Приступов.

За його словами, зараз на ринку склалася ситуація, коли бізнес штучно заганяється в тінь. При цьому експерт зазначив, що публічних правил гри на ринку не прийнято, документи на відкриття нових автогазозаправних пунктів (АГЗП) не видаються, дозволи на експлуатацію влада розглядає вибірково або взагалі ігнорує.

«Київська влада вперто проявляє бездіяльність у спробах врегулювати ситуацію на ринку скрапленого газу», - сказав голова асоціації.

Він розповів, що в столиці і області лише 100 із 400 заправок працюють легально. За його словами, кожний нелегальний АГЗП для того, щоб мати можливість працювати, платить близько 30 тис. грн хабарів щомісяця.

«За місяць (з усіх нелегальних АГЗП – УНІАН) хабарів сплачується 90 млн грн. Це більше ніж 1 млрд грн на рік», - уточнив Приступов, наголосивши, що при легальному ринку ці кошти могли б бути спрямовані в бюджет міста, а потім на розвиток інфраструктури, зокрема, ремонт доріг.

Разом з тим, експерт повідомив, що деякі нелегальні АГЗП, до яких у влади столиці немає зауважень, що можуть бути небезпечними, оскільки працюють без дозвільних документів. На думку асоціації, дій влади щодо демонтажу незаконних АГЗП недостатньо, оскільки потрібно працювати над причинами, а не наслідками їх виникнення.

Згідно з інформацією голови асоціації, пересічному споживачеві може бути досить складно визначити різницю між легальною і нелегальною заправкою, але експерт все ж запропонував звертати увагу на наявність куточка споживача на АГЗП, видачу чеків після заправки і наявність спеціальної форми у працівника заправки, що свідчитиме про роботу станції в рамках закону.

Крім того, Приступов повідомив, що асоціація має намір 11 липня провести круглий стіл за участю представників Міненерговугілля, Мінінфраструктури, народних депутатів і чиновників мерії з метою обговорити правила гри на ринку скрапленого газу.

«Скраплений газ — це альтернативний й екологічний вид палива (порівняно з бензином і дизельним пальним). Це інноваційний ринок, який у всьому світі кожні 5 років подвоюється. За цим майбутнє, і яку модель розвитку ми виберемо, такий розвиток нас і чекає. Майбутнє, в якому незрозумілі оператори продаватимуть ресурс незрозумілого походження, чи майбутнє, в якому ми побачимо об'єкти з автомобільним газом європейського зразка», - підсумував голова Першої київської асоціації скрапленого газу.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці березня поточного року власники автомобільних газових заправок зверталися до київської влади з проханням не руйнувати їх бізнес шляхом масового демонтажу, і закликали розробити прозорі правила з продажу скрапленого газу в Києві.

Довідка УНІАН. Перша київська асоціація скрапленого газу об'єднує 70% легального ринку роздрібної торгівлі скрапленим газом у столиці. За інформацією асоціації, заправки, які входять до неї, встановлено з усіма необхідними дозвільними документами. У 2015 році підприємства асоціації сплатили 15 млн грн акцизу і 6 млн грн податку на додану вартість.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter