Київ. 2 червня. УНІАН. Південнокорейський професор Джінван Парк за підтримки міжнародного фонду «Скорочення ризиків» та Малої академії наук прочитає в Україні в червні серію лекцій для вчителів і школярів з впровадження навчальної програми методики «Філософії для дітей», яка допоможе дітям здобути навички критичного мислення.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

«Ми дуже вдячні, що професор Парк знайшов можливість і працюватиме місяць в Україні. У програмі передбачено десятки круглих столів, лекцій, буде проведена літня школа в Малій академії наук», - сказав він.

Костерін зазначив важливість навчити дітей мислити критично і креативно, чому може посприяти методика «Філософії для дітей».

У свою чергу професор Парк повідомив, що з допомогою цієї методики учні зуміють якісніше формулювати свої думки.

«За допомогою цієї методики ми розвиваємо навички ставити запитання, шукати інформацію. Ми впевнені, що навчати навичок ми можемо з раннього віку, навіть з дитячого садка, тому що вони потребують тривалих тренувань... Я вважаю, що в Україні є гарна аудиторія, щоб впроваджувати цю методику. Українські освітні стандарти дуже високі, викладачі мають високий рівень професіоналізму, а учні дуже розумні», - сказав Парк.

Тренер за методикою «Філософії для дітей» Юлія Кравченко повідомила, що ця програма дасть змогу виховати новаторів в Україні.

«Це не академічний курс філософії. Тут вчитимуть мислити, висловлювати власну думку, правильно ставити запитання, коментувати, висловлювати гіпотези, підбивати підсумки, оцінювати. Заняття проходитимуть у вигляді сократичного діалогу, де учні будуть на одному рівні з учителем, де не буде осуду з боку викладача», - наголосила вона.

За словами голови фонду «Скорочення ризиків» Володимира Костеріна, Україні варто звернути увагу на освітній процес у Південній Кореї, який допоміг їй стати країною з розвиненими високими технологіями.

«Застосування їхнього досвіду може позитивно змінити ситуацію в Україні як в економічному плані, так і в соціальному і політичному», - сказав Костерін.

Довідка УНІАН. Методика "Філософія для дітей" була створена в 1970-х роках професором університету Монклер американцем Метью Ліпманом.

Методика готує молодь до свідомої та відповідальної участі у демократичному устрої, який спонукає самостійно приймати рішення. Кінцевою метою програми є формування критичного та креативного мислення.

Фото з прес-конференції: http://photo.unian.net/ukr/themes/65779