Суспільне телерадіомовлення може бути запущене в Україні восени 2016 року – голова Національної телекомпанії України

17:04, 15 квітня 2016
Останні події
79 0

Київ. 15 квітня. УНІАН. Створення «Національної суспільної телерадіокомпанії України» (НСТУ) як самостійної юридичної особи на базі Національної телекомпанії України (НТКУ), Національної радіокомпанії України, ТРК «Культура», «Укртелефільму» та більш як 20 обласних і регіональних телерадіокомпаній планується восени 2016 року. Про це повідомив голова НТКУ Зураб Аласанія на прес-конференції в УНІАН.

«Це почнеться, я сподіваюся, приблизно у вересні, у крайньому разі – листопаді», - сказав він.

Аласанія повідомив, що основною метою створення НОТУ є вихід із залежності від різних політичних сил і утворення в Україні самостійного і відкритого мовника.

Як зазначив присутній на прес-конференції директор «Інституту Медіа Права» Тарас Шевченко, основною причиною, через яку суспільне телерадіомовлення досі не почало свою роботу, є те, що «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» продовжує перешкоджати створенню НСТУ.

«На даний момент застопорився процес через те, що неможливо об'єднати всі компанії, які повинні об'єднатися, через проблеми з «Укртелефільмом», - сказав Шевченко.

За словами медіаексперта інтернет-ресурсу «Телекритика» і члена Спостережної ради НСТУ, яка зможе офіційно почати працювати після реєстрації НСТУ як юридичної особи, Світлани Остапи, в тому, що «Укртелефільм» досі зриває процес запуску суспільного телерадіомовлення, винні також правоохоронні органи.

«Якби правоохоронці належним чином виконували свою роботу, то «Укртелефільм» вже в лютому здався б», - сказала вона.

Також присутній на прес-конференції перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак повідомив, що вже у вівторок Верховна Рада України може прийняти законопроект №4232 про внесення змін до закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення», який змінює порядок приєднання «Укртелефільму» до НСТУ і сприяє максимальному прискоренню запуску суспільного мовлення в Україні.

«Виведемо «Укртелефільм» за рамки реформи, а потім приєднаємо, коли буде створено НСТУ», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, на початку квітня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Згідно із законом встановлюється, що суспільне телебачення і радіомовлення утворюється у формі публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акцій якого належать державі.

Наприкінці лютого 2016 року голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко повідомив, що «Укртелефільм» гальмує запуск повноцінного суспільного мовлення в Україні. «На наш погляд, менеджмент «Укртелефільму» переплутав державну власність і приватну власність», - зазначав він. Як повідомляли ЗМІ з посиланням на слова Аласінії, керівництво «Укртелефільму» відмовилося надавати доступ керівництву НТКУ до своїх документів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter