Вартість весняної посівної кампанії в Україні 2016 році зросла на 34% - УКАБ

13:45, 22 березня 2016
Останні події
77 0

Київ. 22 березня. УНІАН. Вартість весняної посівної кампанії для українських аграріїв у 2016 році зросла на 34% через девальвацію гривні і підвищення орендної плати на землю, і становитиме 90,1 млрд грн.

Про це повідомив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Тарас Висоцький на прес-конференції в УНІАН.

"Погодні умови зими були помірними. Знизилися ціни на мінеральні добрива та паливо, було скасовано спеціальні імпортні мита. Однак дефіцит оборотних коштів для проведення весняно-польових робіт залишається дуже значним. За оцінками УКАБ, він становить 15 млрд грн. При цьому ситуація з банківським кредитуванням агросектору також дуже напружена, а збільшення податкового тиску на галузь штучно вимиває оборотні кошти, необхідні для фінансування польових робіт", - сказав він.

При цьому експерт зазначив, що вимоги банків до застави при кредитуванні агробізнесу є занадто жорсткими.

За словами директора компанії "Агродар" Романа Лещенка, присутнього на прес-конференції, проблемною для бізнесу залишається висока ставка кредитування.

"Банки готові кредитувати, підтримувати аграрний сектор. Але вони не називають ставку, за якою вони готові кредитувати. Я можу публічно сказати, що це фактично ставка близько 25%. Це з урахуванням прихованої комісії. Другий момент з точки зору кредитування - банки не беруть у заставу посіви", - наголосив Лещенко.

Представник сімейного фермерського господарства Олександр Ващук, також присутній на прес-конференції, у свою чергу зазначив, що для невеликих аграрних господарств банківське кредитування недоступне насамперед через вимоги до застави.

"Головна проблема дрібних господарств - ми перебуваємо на своєму рівні, і нам складно вийти на той рівень застави, якого вимагають банки", - сказав Ващенко.

Крім того, експерти та представники агробізнесу наголосили, що важливим негативним фактором для посівної є недостатня кількість опадів.

Згідно з прогнозом УКАБ, у 2016/2017 маркетинговому році валовий збір зернових культур в Україні становитиме 56,8 млн тонн, що на 2,8 млн тонн менше, ніж у 2015/2016 маркетинговому році.

Як повідомляв УНІАН, раніше міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко заявляв, що українські аграрії забезпечені матеріально-технічними ресурсами для проведення весняної посівної - добривами, засобами захисту рослин (ЗЗР) та насінням у необхідному обсязі для планового проведення сівби.

Посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2016 року становитиме 26,7 млн га, що відповідає площам посіву 2015 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter