Переформатування уряду неминуче, також можливе оголошення дострокових парламентських виборів - експерти

15:03, 29 лютого 2016
Останні події
54 0

Київ. 29 лютого. УНІАН. Ротації у нинішньому уряді неминучі, але і ймовірність дострокових парламентських виборів не варто відкидати.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції в УНІАН заявили директор Агентства моделювання ситуації Віталій Бала та експерт Олексій Голобуцький.

У своєму аналізі вони спирались на індекс модельованої політичної активності.

Серед подій, які визначають активність основних політичних гравців у березні, за словами експертів, будуть наступні: переформатування парламентської більшості та Кабінету міністрів, можливе оголошення дострокових парламентських виборів та призначення нового генерального прокурора.

Що стосується Верховної Ради, то за прогнозами аналітиків, основна увага перекинеться на дві депутатські групи, які сформовані під мажоритарників, “Відродження” та “Воля народу”.

Також Бала та Голобуцький звернули увагу на суттєвий кадровий резерв позафракційних депутатів. Вони нагадали, що його чисельність становить 52 депутати, а це більша кількість, ніж у фракції “Батьківщини” та “Самопомочі” разом взятих.

Щодо Кабміну, то на думку експертів агентства, ротації в ньому неминучі. Разом з тим вони спрогнозували, що спроби усунення Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра триватимуть, а тому називатимуться прізвища потенційних наступників.

Крім того, Бала та Голобуцький зазначили, що відкидати імовірність оголошення дострокових парламентських виборів не варто. Адже початкової більшості вже немає, а за наявного розкладу політичних сил в парламенті нова може і не утворитися.

Окрім того, вони назвали трьох вагомих політичних гравців, дуже зацікавлених в дострокових виборах: Юлію Тимошенко в союзі з Валентином Наливайченком, Андрія Садового та Міхеїла Саакашвілі.

На їхню думку, саме Тимошенко буде розхитувати парламент та ініціювати перевибори. А тому, саме її сприйматимуть як лідера опозиції та будуть робити ставку як на потенційного лідера виборчих перегонів.

Згідно з висновками експертів агентства, зважаючи на значне зменшення повноважень генерального прокурора України на користь новооутворених структур, в тому числі Національного антикорупційного бюро, активність довкола нового призначення швидше відбиватиме загальні політичні процеси і боротьбу за впливи, аніж конкретно боротьбу за посаду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter