Компанія "Агросвіт" зазнала рейдерської атаки за сприяння правоохоронних органів і судів – засновник компанії

15:20, 11 лютого 2016
Останні події
250 0

Київ. 11 лютого. УНІАН. Аграрна компанія «Агросвіт» (Харківська обл.) зазнала рейдерської атаки за сприяння правоохоронних органів і судів, повідомив під час прес-конференції в УНІАН засновник компанії Олександр Бічуч.

«На жаль, у ці рейдерські схеми залучені не лише правоохоронні структури – слідство і нова поліція – але і суди, і Міністерство юстиції, яке в Харкові веде реєстраційну службу, і і виконавчу службу», - заявив Бічуч.

За його словами, рейдерську атаку на компанію «Агросвіт» здійснює його бізнес-партнер Сергій Полумисний, який у відсутність Бічуча ухвалив рішення ліквідувати компанію і вивів з неї вільні кошти. Як пояснив Бічуч, в обох партнерів була довіреність від власника «Агросвіту» - кіпрської компанії «Агросвіт Лімітед», яка дозволяє ухвалювати рішення тільки за умови ратифікації рішення керівництвом на Кіпрі. Однак Полумисний не узгодив своє рішення про ліквідацію компанії, а для протидії Бічучу організував безліч судових розглядів.

Засновник компанії Бічуч провів загальні збори акціонерів, на яких було вирішено скасувати процедуру ліквідації і призначити новим директором Олену Лупинську. Однак Полумисний через суд скасував рішення зборів про скасування ліквідації. В цілому з квітня по липень 2015 року було винесено 5 рішень у різних судах Харківщини про заборону будь-яких реєстраційних дій з боку власників «Агросвіту». Всі ці рішення були згодом скасовані апеляційними судами, проте, за словами Бічуча, цього часу Полумисному вистачило для виведення коштів з рахунків компанії на підконтрольні йому підприємства за фіктивними контрактами.

Також, за словами Бічуча, новий директор Лупинська при вступі на посаду не змогла отримати документацію і сервери компанії, оскільки рейдери їх вивезли. Більш того, вони домоглися відкриття кримінальних справ, які паралізували діяльність «Агросвіту». У свою чергу, керівництво компанії подало заяви до правоохоронних органів у зв'язку з викраденням людьми Полумисного печатки і документів підприємства. Однак прокуратура Харківської області та одного з районів Харкова 4 листопада змінила підслідність кримінальних проваджень за даними справами і направила їх до харківської міліції. Вже 5 листопада всі кримінальні провадження були припинені, а 7 листопада міське управління міліції у зв'язку з реформою було ліквідовано.

Адвокат Олег Атісков під час прес-конференції заявив, що на компанію продовжує чинитися тиск за допомогою судів. Так, 27 січня 2016 року Вищий адміністративний суд прийняв справу щодо компанії «Агросвіт» до розгляду і призначив засідання на наступний день. Це, за словами Атіскова, порушує правило про завчасне сповіщення сторін про судове засідання, що у звичайній практиці відбувається за один-два тижні до дати засідання. «В результаті цього «Агросвіт» не зміг взяти участь у засіданні, не зміг відстояти свою позицію в суді, унаслідок чого було отримано позитивне для Полумисного рішення суду», - повідомив Атісков.

За словами Бічуча, дана ситуація негативно позначається на компанії, оскільки кредитори і кіпрська компанія, яка володіє «Агросвітом», не можуть бути впевнені у поверненні вкладених коштів. До викладених подій в компанії працювало 500 осіб, проте зараз, за словами засновника, – не більш як 300. «Не лише я особисто, але, я думаю, що більшість бізнесменів Харківщини абсолютно не впевнені у тому, що їхній бізнес за чиїмось бажанням не віднімуть через корупційні схеми», - сказав Бічуч. Він також додав, що компанія «Агросвіт» написала листа з проханням про допомогу першим особам держави, а також послам іноземних держав. «Ми вийшли сьогодні у Київ, у публічну площину, тому що нам дуже складно знайти захист у рідних стінах», - додав Бічуч.

Довідка УНІАН. Компанія «Агросвіт» була створена у 2004 році Олександром Бічучем, а в 2011 році її власником стала кіпрська компанія «Агросвіт Лімітед». «Агросвіт» зосереджує активи групи компаній, зокрема, три елеватори, комбікормовий та круп'яний заводи. За оцінкою міжнародної аудиторської компанії, у липні 2014 року вартість «Агросвіту» становила понад 30 млн євро.

Фото-новини з прес-конференції: http://photo.unian.net/ukr/themes/63137

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter