Київ. 29 грудня. УНІАН. Фракція «Самопоміч» у Київській обласній раді закликає обласну владу якісно готувати проекти рішень і відійти від практики прийняття основоположних для області документів «з голосу», оскільки такі голосування можуть обернутися судовими розглядами, ініційованими будь-якою третьою стороною. Про це розповіли представники фракції «Самопоміч» у ході прес-конференції в УНІАН.

За словами голови фракції Романа Титикала, на сьогодні в Київській облраді досить поширені випадки обговорення і прийняття фінальних рішень без супровідних документів, розрахункових таблиць і попереднього експертного висновку. Нерідко такі випадки стосуються соціально значущих питань, наприклад, поліпшення житлових умов учасників АТО – жителів Київської області. «Ми підтримуємо такі пропозиції, однак повинна бути процедура їх розгляду. І саме до цього ми хочемо привернути увагу. Адже така практика характерна не лише для Київської області. Це загальнодержавна проблема», - наголосив Титикало.

Його колега, голова Бюджетної комісії Київоблради Ольга Бабій також зазначила, що питання процедури прийняття рішень – це не спроби забюрократизовувати процес.

«Це необхідно не тільки для дотримання процедур. Ми не бюрократи. Однак такі рішення (внесені «з голосу» - УНІАН) можуть бути оскаржені будь-якою третьою стороною», - наголосила Бабій.

При цьому вона додала, що найближчим часом Київоблрада розглядатиме зміни до бюджету 2016 року – з урахуванням прийнятих Верховною Радою законів, а фінансові рішення не можуть прийматися за принципом миттєвої реакції на інформацію, що надійшла.

«Ми зі свого боку готові звітувати про кожен свій крок, про кожен отриманий і обговорений документ. Але якість подачі документів вимагає кращого. І громадськість повинна бачити якість подачі документів до розгляду», - зазначила Бабій.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2015 року в Україні пройшли вибори до місцевих органів влади, зокрема до обласних рад. Політичне об'єднання «Самопоміч» за результатами голосування пройшло до Київської обласної ради, фракція налічує 10 депутатів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram