Верховна Рада України VIII скликання працювала активніше, ніж попередній склад парламенту - Опора

13:59, 31 липня 2015
Останні події
133 0

Київ. 31 липня. УНІАН. Верховна Рада України VIII скликання працювала активніше, ніж попередній склад парламенту.

Про це повідомила на прес-конференції в УНІАН координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

«Упродовж перших двох сесій роботи український парламент VIII скликання працював на 30% більше за парламент VII скликання (64 робочих пленарних днів проти 49)», - повідомила Айвазовська.

Лише 11 народних депутатів взяли участь в усіх пленарних засіданнях, шестеро з них – мажоритарники. Антирекорд відвідуваності належить позафракційним обранцям Андрію Білецькому (відвідано 5% від усіх пленарних засідань), Дмитру Ярошу (6%) та Андрію Денисенку (22%). На порядку денному функціонування парламенту залишаються проблеми дисципліни відвідування пленарних засідань, ігнорування процесу голосування окремими фракціями, а також потреба повноцінної системи оцінки якості законопроектів та планування законотворчої діяльності.

За словами Айвазовської, протягом двох сесій роботи (з 27 листопада 2014 по 17 липня 2015) парламентарії підготували 92,5% від загальної кількості 3711 законодавчих актів, усього зареєстрованих у Верховній Раді, та встигли розглянути близько 40% від усіх зареєстрованих законопроектів та проектів постанов. Трохи більше половини (58%) з розглянутих парламентом законопроектів були результативно проголосовані та прийняті. З усіх прийнятих законопроектів 65,5% були ініційовані депутатами, 24,8% – Кабінетом міністрів України і 9,8% – президентом.

«Найбільше середнє число зареєстрованих законопроектів на 1 народного депутата (авторство або співавторство) припадає на членів фракції ВО «Батьківщина» (55), Радикальної партії Олега Ляшка (47) та позафракційних обранців (30). Типові «середняки» - це «Народний фронт» (27), «Самопоміч» (23) і «Блок Петра Порошенка» (22), група «Воля народу» (19). Аутсайдери за цим показником – депутати «Опозиційного блоку» та групи «Відродження» (по 13)», - сказала Айвазовська.

За її словами, за кількістю змістовних законопроектів лідирують депутати Олег Ляшко (130, Радикальна партія), позафракційні Юрій Левченко (127) і Михайло Головко (124).

Щодо відвідуваності народними депутатами пленарних засідань, за даними письмової реєстрації, в усіх без винятку пленарних засіданнях взяли участь всього 11 народних депутатів України, шестеро з них – мажоритарники Ігор Гузь («Народний фронт»), Володимир Развадовський («Воля народу»), Ігор Артюшенко (Блок Порошенка), Артем Ільюк («Відродження») та позафракційні Олег Осуховський і Андрій Іллєнко.

Серед народних депутатів найменшу кількість пленарних засідань відвідали позафракційні Андрій Білецький (5%), Дмитро Ярош (6%), Андрій Денисенко (22%); депутат групи «Воля народу» Ярослав Москаленко (23%), член фракції «Опозиційний блок» Михайло Добкін (26%), член групи «Воля народу» Володимир Зубик (28%), член фракції Блоку Порошенка Віталій Чепинога (29%) та позафракційний Костянтин Жеваго (29%). Айвазовська також зазначила, що Дмитро Добкін («Опозиційний блок») залишається єдиним обранцем (не враховуючи незаконно утримувану на території РФ Надію Савченко), який протягом двох сесій не підготував жодного запиту, не виступав на пленарних засіданнях і не зареєстрував жодного законопроекту.

Найбільш дисциплінованими виявилися члени фракції «Народний фронт», які в середньому відвідали 88 % пленарних засідань. Найменш активно брали участь у пленарних засіданнях члени депутатської групи «Відродження» (68 %).

Аналітик Опори Олександр Клюжев у свою чергу зазначив, що фракція «Народний фронт» найчастіше підтримувала винесені на розгляд парламентом проекти рішень (у 69 % випадків), друге та третє місце за цим показником поділяють фракції Радикальної партії Олега Ляшка (67%) та «Блоку Петра Порошенка» (60%). Серед фракцій правлячої коаліції ВО «Батьківщина» найменше голосувала «за» проекти законів та постанов, які стояли у порядку денному (50%). «Цікаво, що фракція «Опозиційний блок» масово ігнорувала голосування за питання порядку денного пленарних засідань та найменше з усіх фракцій підтримувала проекти законів та постанов (голосування «за» лише у 8,53 % випадків)»,- зазначив Клюжев.

Айвазовська також зауважила, що рекордсменами за кількістю виступів є голови фракцій Олег Ляшко (Радикальна партія, 293 виступи), Юрій Луценко (Блок Порошенка, 196 виступів) та Олег Березюк («Самопоміч», 198 виступів), а також позафракційний обранець Юрій Левченко (ВО «Свобода», 156 виступів).

У рамках пілотного проекту Опора здійснює моніторинг роботи 36 депутатів-мажоритарників із 12 областей України.

Як відзначила керівник проекту Рада Опора Олена Рибій, протягом травня - червня 2015 року 8 із 36 депутатів не провели жодного прийому громадян, що є системним порушенням положень Закону «Про статус народного депутата України». Серед них – Юрій Гарбуз, Роберт Горват, Василь Петьовка, Іван Балога, Євген Бакулін, Андрій Білецький, Іван Мельничук та Андрій Деркач.

Вона зазначила, що протягом травня тільки 20 з 36 обранців надали виборцям звіт про діяльність, а у червні ситуація змінилася – 25 з 36, при чому якість звітів суттєво покращилася.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter