Федерація профспілок закликала парламент зняти податок на пенсії працюючих пенсіонерів і знизити ціну на газ для населення

17:48, 02 липня 2015
Останні події
468 0

Київ. 2 липня. УНІАН. Федерація профспілок України (ФПУ) наполягає на ухваленні Верховною Радою пакета з п'яти соціальних законопроектів, серед яких нормативні акти, спрямовані на скасування 15-відсоткового податку на пенсії працюючих пенсіонерів та зниження вартості газу для населення.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова ФПУ Григорій Осовий.

За його словами, до даного пакета входять законопроекти, які мають відношення до тарифної політики. Зокрема, проект закону про індексацію грошових доходів громадян (№2883) і зниження ціни на газ для населення (№2835).

«Питання надзвичайно гостре й порушене товариством у зв'язку з багаторазовим підвищенням цін на газ, житлово-комунальні послуги та відсутністю адекватних заходів соціального захисту населення в умовах шаленого зростання цін», - сказав Осовий.

Він також зазначив, що профспілки вважають за необхідне ухвалити два законопроекти, які мають стосунок до пенсіонерів. Один з них (№2698) передбачає зниження розміру оподаткування пенсійних виплат, а саме підвищення межі пенсійної виплати, яка оподатковується податком на доходи фізосіб, з трьох до восьми мінімальних заробітних плат (з 3,7 тис. грн. до 9,7 тис. грн). Також ФПУ закликала депутатів ухвалити законопроект №2682, який передбачає скасування 15-відсоткового податку та відновлення повної виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

«Профспілки вимагають невідкладного скасування цього побору, бо його назвати «податком» неможливо», - сказав Осовий.

Крім того, голова ФПУ зазначив необхідність прийняття законопроекту №2245, який стосується відновлення права працівників на загальнообов'язкове соціальне страхування в частині отримання санаторно-курортних послуг.

«У нас близько 3 мільйонів працівників з 9 (мільйонів) працюють у шкідливих умовах праці і потребують постійної реабілітації та відновлення працездатності. Крім того, щорічно на виробництві в результаті травм і аварій ще від 7 до 12 тисяч працівників стають інвалідами або отримують професійні захворювання», - наголосив Осовий.

За його словами, ці законопроекти за сприяння профспілок було включено до порядку денного парламенту, однак на сьогодні не були розглянуті депутатами. Голова ФПУ також зазначив, що прийняття цих нормативних актів дасть змогу суттєво знизити соціальну напруженість і стабілізує ситуацію в країні. При цьому він заявив, що не виключає можливості проведення загальнонаціонального страйку в разі подальшого ігнорування владою інтересів народу і затягування з прийняттям вищезазначених законопроектів.

Як повідомляв УНІАН, у січні-травні цього року показник інфляції в Україні становив 40,1%.

За підсумками 2014 року (грудень до грудня) споживчі ціни в Україні зросли на 24,9%, в 2013 році - на 0,5%.

З 1 квітня в Україні діють нові правила нарахування та виплати пенсій, які передбачають повне скасування пенсій держслужбовцям-пенсіонерам, які продовжують працювати на держслужбі, а також скорочення пенсій на 15% для решти працюючих пенсіонерів, чиї пенсії перевищують 1453 грн. Ці правила не поширюються на інвалідів, учасників бойових дій і учасників АТО, а також сім‘ї загиблих військовослужбовців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter