Побузький феронікелевий комбінат заявляє про використання рішень судів з непідконтрольних України територій при спробі захоплення підприємства

17:02, 30 червня 2015
Останні події
333 0

Київ. 30 червня. УНІАН. Керівництво Побузького феронікелевого комбінату  (ПФК) заявляє про використання рішень судів з непідконтрольних України територій при спробі захоплення майна підприємства, яке спробувала вчинити група невідомих осіб 11 червня.

Про це сказав заступник генерального директора ПФК Рустам Джамгуров на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, група осіб, які намагалися захопити підприємство, скористалася незареєстрованим судовим рішенням, яке передбачає відчуження майнового комплексу ПФК з правом його подальшого продажу.

«В даному випадку за рішенням донецького суду, датованим 2011 роком, зловмисники приїхали і зняли всі обмеження з продажу майна і продали дане майно іншій фірмі.Система реєстрації (судових рішень - УНІАН) України не змогла захистити законного власника і відкрила «зелене світло» для заволодіння даним майном », - сказав він.

За словами Джамгурова, керівництво підприємства приступило до оскарження незаконного рішення судів, проте даний випадок створює небезпечний прецедент.

«У зв'язку з тими подіями, які у нас відбуваються на сході країни, є у зловмисників можливість користуватися печатками і архівами тих судів, які знаходяться на території, непідконтрольною української влади, і отримувати рішення« заднім числом », - зазначив він.

В зв'язку з цим заступник гендиректора ПФК сказав, що керівництву країни необхідно законодавчо врегулювати питання легітимності рішень судів, які знаходяться на непідконтрольною території.

«Важливий аспект - рішення  "задніми числами" у донецьких судах, які не зареєстровані в судовому реєстрі. Як оперативна реакція, необхідно Міністерству юстиції дати певні роз'яснення, яким чином рішення з окупованих території і не зареєстровані в реєстрі повинні розглядатися державними органами та громадянами,» - зазначив Джамгуров.

На його думку, повинно бути не безумовне прийняття цих документів, а передбачена процедура легітимізації даних рішень, наприклад тільки при наданні підтверджуючих документів в орган юстиції та за участю осіб, зазначених у рішенні і кого дане рішення може стосуватися.

За словами заступника гендиректора ПФК, підприємству також вдалося оскаржити арешт вантажу з 72 тис. тонн «давальницької» сировини, яке було направлено на комбінат для переробки та 7000 т феронікелю.

«Після оскарження підприємством рішення Корольовського районного суду (Житомир - УНІАН) про арешт вантажу, судно з феронікелю було затримано митницею по анонімному дзвінку, що нібито свідчать про постачання продукції ПФК до Росії. Продукція ПФК не поставлялася і не поставляється в Росію », - зазначив Джамгуров.

Відсутність поставок в Росію підтвердив і присутній на прес-конференції голова Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.

«Продукція підприємства не поставляється в Росію, ці дані підтверджує і Держстат, і Eurostat», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, керівництво Побузького феронікелевого комбінату (Кіровоградська обл.), що входить до міжнародної групи Solway Investment Group, звернулося з відкритим листом до президента України Петру Порошенку, в якому закликає не допустити збройного захоплення підприємства, який намагалася здійснити група невідомих 11 червня.

11 червня директор ПФК Олег Беспалов заявив про незаконне захоплення майна та арешт 72 тис. тонн руди і 7 тис. тонн феронікелю в Іллічівському порту, поставлених естонською компанією для переробки на підприємстві, який наклав Королівський районний суд Житомира.

Довідка УНІАН. Побузький феронікелевий комбінат - єдине в Україні підприємство, що виробляє в промислових масштабах феронікель з бідних окислених нікелевмісткі руд.

Комбінат в 2014 році отримав 12,1 млн грн чистого прибутку, і має намір зберегти прибутковість в поточному році.

Міжнародна інвестиційна група Solway Investmen Group веде діяльність з 2002 року. Компанія має активи в гірничодобувній і металургійній галузі на 1,6 млрд дол., А її підприємства розташовані в Україні, Македонії, Індонезії та Гватемалі. 100% статутного капіталу Solway належать громадянам ЄС - Олександру і Дану Бронштейнам.

Фото-новості з прес-конфенції: http://photo.unian.net/ukr/themes/58159

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter