Майже 90% киян стикаються з активними проявами корупції у столиці – опитування

15:28, 27 травня 2015
Останні події
80 0

Київ. 27 травня. УНІАН. На сьогодні 88,6% киян стикаються з активними проявами корупції у столиці.

Про це свідчать результати опитування, яке під час прес-конференції в УНІАН оприлюднили представники громадської організації «Свідомі» та депутати Київради.

Зокрема, за словами депутат Київради Олега Петровця, 45,7% опитаних назвали корупцію у столиці звичним явищем, 25,7% винними у цьому вважають керівників органів влади, 20% впевнені, що чим суворіше покарання, тим менше породжується корупції, а 5,7% переконані, що при вирішенні більшості питань слід давати хабарі.

Депутат також зазначив, що на запитання: «Чому люди дають хабарі?», більшість респондентів – 42,6% - відповіли, що таким чином людям простіше і легше вирішити проблеми, на думку 22,9% опитаних, якщо не дати хабар, то питання не вирішиться, 11,4% вважає корупцію нормою життя.

«Найбільш корумпованою, як показало опитування, виявилась сфера освіти. Так вважає 36% опитаних, медичні заклади – 26%, міліція та ДАІ – 20%», - сказав депутат Київради.

Крім того, за даними опитування, на запитання: «Чи вірите ви у можливість подолання корупції?», 68,6% відповіли – «так», а 33,4% - «ні».

При цьому дієвим засобом у боротьбі з корупцією більшість респондентів назвали кримінальну відповідальність – 34,3%.

Своєю чергою депутат Київради Олена Галушка зазначила, що «проблема корупції полягає у тому, що до неї всі звикли». За її словами, зокрема, житлово-комунальна сфера є однією зі сприятливих для корупції.

Водночас представник Української громадської молодіжної палати Артем Нікіфоров переконаний, що у суспільстві на сьогодні немає запиту на відсутність корупції, а вся боротьба з корупцією в Україні зводиться з популізму.

Експерт ГО «Свідомі» Вікторія Навроцька повідомила про плани щоквартально проводити такі дослідження громадської думки.

«Ми будемо опитувати різні верстви населення та категорії людей, аби ми могли визначити найбільш корупційні сфери, які є у столиці, та знати про причини їх виникнення», - сказала вона.

Експерт додала, що результати опитування, які були оприлюднені сьогодні в УНІАН, депутати Київради передадуть керівництву столиці.

Опитування проводилось у квітні-травні 2015 року електронним методом. Був опитаний 1231 мешканець столиці віком від 25 до 35 років. Максимальна похибка вибірки - 1,8%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter