Директор компанії «Торговий дім «Еталонавто» Вадим Шкарупін повідомив, що корпорація «Еталон» за підсумками 2019 року збільшила частку продажів на українському ринку автобусів до 23%.
Київ. 26 грудня. УНІАН. Найбільший в Україні виробник автобусів корпорація «Еталон» на початку 2020 року планує розпочати продаж автобусів на базі екологічного стандарту Євро-6 на європейському ринку.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив віце-президент корпорації «Еталон» Валерій Купцов.
«Ми ведемо переговори з декількома дилерами про поставки автобусів до кількох країн Європи. У нас вже підписано договір з польською, чеською та словацькою компаніями. На фінальній стадії контракт про поставки приміських автобусів екостандарту Євро-6 до Польщі. Я сподіваюся, що вже до кінця січня ми поставимо один автобус. Вони впродовж 2-3 місяців будуть його тестувати, а потім дилер займатиметься продажем цих автобусів», - сказав він.
При цьому Купцов зазначив, що в Польщі планується продавати як мінімум 50 автобусів на рік.
Також Купцов повідомив, що загалом у 2019 році корпорація «Еталон» виготовила 210 транспортних засобів.
«Це автобуси, тролейбуси... За цей рік ми зробили автобус для європейського ринку і сертифікували його. Ми зробили 12-метровий автобус для міських перевезень з двигуном екологічного стандарту Євро-5. Крім того, ми закупили двигун Iveco Євро-6 і зараз тестуємо 12-метровий автобус з цим двигуном. Випробування завершаться на початку січня», - сказав він.
Віце-президент корпорації повідомив, що в 2019 році на випробування і сертифікацію було витрачено майже 2,5 млн грн.
«Якщо раніше ми проводили випробування в Україні, то зараз більшість випробувань проходить за кордоном», - зазначив він.
Також, за словами Купцова, в 2019 році було розпочато роботу над створенням трамвая і оновленням моделей тролейбусів.
«Зараз вирішуються питання щодо електроніки трамвая. Механічну частину вирішено. У 2019 ми зробили дуже багато з оновлення наших моделей тролейбусів. Ми внесли дуже багато змін. Зокрема, впровадили автономний хід до 1 км. Це прекрасно підходить для великих міст», - сказав він.
Крім того, Купцов повідомив, що на підході електробус з динамічною підзарядкою.
«Випробування його почнуться наприкінці лютого і в першому півріччі ми вийдемо на отримання сертифіката», - сказав він.
При цьому президент корпорації «Еталон» Володимир Бутко зазначив, що в Україні дуже багато чинників, які перешкоджають машинобудуванню.
«По-перше, ми відчуваємо брак кадрів. Це почалося ще до безвізу. Наприклад, Чехія має держпрограму з прийому 800 тис. українців. Німеччина з 1 січня 2020 року почне залучати у свою економіку півтора мільйона українців упродовж 5 років. Хто працюватиме в Україні я не знаю», - сказав він.
Президент корпорації також наголосив, що в Україні на цей момент повністю відсутнє кредитування машинобудівників, що негативно позначається на галузі.
«Банки не кредитують. Також на нас негативно впливає низький курс валюти, оскільки ми купуємо продукцію наперед, коли курс був вищим. А зараз змушені продавати в умовах низького курсу», - сказав він.
Також Бутко зазначив, що на додачу до всіх проблем в Україні дуже складно брати участь у тендерах.
«Наприклад, оголошується тендер і встановлюється висота не більш як 2900 мм. У зв'язку з тим, що у нас на 70 мм вищий автобус, Антимонопольний комітет викидає нас з тендеру. Ми виграли суди, але ніхто їх не виконує. На сьогодні компанія «Отаман» виграла близько ста тендерів з умовою 2900 мм. У всіх тендерах нас виключили зі складу учасників... Ми підрахували, що держава втратила десятки мільйонів гривень порівняно з нашою ціною», - сказав він.
За його словами, присутність на українському ринку білоруських автобусів МАЗ пояснюється декількома факторами.
«МАЗ бере участь у тендерах ЄБРР і ЄІБ, де прописано норму мати разовий контракт на 10-20 млн на поставку. Ми та інші виробники не можемо виконати цю норму. Тому відразу все закручується на великих постачальників. Американці або китайці не будуть поставляти, бо логістика дуже велика. З іншого боку, ми не знаємо які протоколи підписують керівники країн. Мені здається, підписуються якісь протоколи, в яких прописується зовнішньоекономічна політика. Щось білоруське має заходити в Україну, а щось українське до Білорусі», - сказав він.
За словами Бутка, інших пояснень немає, оскільки якість білоруських автобусів не відрізняється від українських.
«Можна говорити про ціну. МАЗ роблять по 200 автобусів на місяць, тоді як ми робимо таку кількість на рік. Але вони продають за ціною на рівні з нами. Тоді у них маржа 30-40% повинна бути», - зазначив він.
Присутній на прес-конференції директор компанії «Торговий дім «Еталонавто» Вадим Шкарупін у свою чергу повідомив, що частка продажів корпорації «Еталон» на ринку автобусів за підсумками 2019 року збільшилася до 23%.
«Ринок нових автобусів майже не змінився. Минулого року було продано 1186 автобусів, то за підсумком цього року буде приблизно 1110 автобусів. Частка ринку у всіх виробників залишилася теж приблизно на рівні 2018 року. Лідером є «Отаман» з 36% ринку, потім «Еталон» з 23%, продав 250 автобусів, третій - МАЗ зі 160 проданих автобусів», - сказав він, додавши, що корпорація «Богдан» трохи втратила свою частку ринку у зв'язку з переходом у сегмент тролейбусів.
Також Шкарупін зазначив, що в 2019 році збільшилися продажі тролейбусів.
«Ми, на жаль, продали лише 6 тролейбусів, але сподіваємося активізувати свої зусилля наступного року», - сказав він.
Довідка УНІАН. Корпорація «Еталон» об'єднує 21 підприємство, в тому числі два автобусні заводи (в Борисполі та Чернігові), завод карданних валів "Український кардан" та Чернігівський ковальський завод.
Фото з прес-конференції:https://photo.unian.ua/theme/92270-press-konferenciya-v-unian-itogi-2019-goda-dlya-proizvoditeley-avtotransportnyh-sredstv-i-avtokomponentov-korporacii-etalon.html