Київ. 10 грудня. УНІАН. Українські інженери SPACE HUB готують до випробувань на орбіті Землі двигун, який не використовує хімічне паливо, для надання послуг у космічному просторі і надпланетарних перевезеннях у подальшому.

Про це на прес-конференції в УНІАН сказав CTO (технічний директор) проекту VRDspace Володимир Астапенко.

«VRD - це унікальний проект, який був у SPACE HUB. На самому початку свого існування і від ідеї, через розвиток технології, пройшов етапи прототипування. Проведено наземні випробування, які показали дієвість цієї технології, і маючи такий багаж, цього року ми з’явилися на Міжнародному аерокосмічному конгресі. Ми вийшли в точку готовності проекту, наступний крок - випробування в космосі», - сказав він.

Астапенко зазначив, що суть проекту полягає в тому, що, на відміну від світової практики, двигун VRD (вакуумно-реактивний девайс) не використовує хімічне паливо. Як енергії використовується енергія сонця через батареї і ядерна енергія від реактора. Двигун має невелику тягу, яка може підтримуватися довгий час, що забезпечує постійне прискорення космічного апарату. Технологія VRD дозволить пересуватися космічним кораблям у глибокому космосі і здійснювати міжзоряні перельоти.

Керівник проекту зазначив, що це великий стрибок порівняно з тим, що є у світовій практиці, коли для тривалих польотів потрібно мати великі запаси палива, що обмежує можливості освоєння космічного простору.

«Завдання, які дозволить вирішити проект: починаючи від ближнього космосу - це завдання сервісу на орбіті, коригування руху інших космічних апаратів на орбіті, збір космічного сміття і ремонт космічних апаратів. Подальше завдання - забезпечення далеких космічних польотів наукового плану, і найголовніше - це можливість переміщення вантажів і пілотованих космічних апаратів у далекий космос», - підкреслив він.

За словами Астапенка, технологія VRD фактично відкриває портал, який дозволить Марс вважати найближчою точкою.

"За нашими розрахунками, час досягнення Марса, без гальмування, - лише 6 днів. Подальше освоєння космосу вимірюється в межах місяця», - пояснив він.

Присутній на прес-конференції засновник SPACE HUB Максим Ткаченко зазначив, що проект вийшов за межі його розвитку в рамках України, і над ним працює міжнародна команда фахівців.

«Щодо подальших планів команди VRDspace. У нас є пропозиція щодо двох безкоштовних виведень на орбіту висотою 500-600 км і випробування там технології. Тобто буде виконано включення, виключення, розгін блоку. Якщо блок залишається на орбіті, то має постійне прискорення і через час може досягти певних швидкостей, достатніх для сходу на інші орбіти. Якщо це станеться, то це буде великий революційний стрибок у світі космонавтики», - сказав він.

За його словами, основним завданням команди зараз є вступ у правильний консорціум вже існуючих гравців у космосі, щоб технологія правильно розвивалася. Тому що, якщо технологія залишиться на рівні проекту, то не буде подальшого поширення і виходу на фазу перевезення вантажів у далекому космосі.

«Цей етап оцінюється в 3,7 млн дол., за ці гроші ми маємо вийти на орбіту Землі вже у певному космічному апараті з мінімальним науковим навантаженням. Наступний етап розрахований на 5-7 років - це 13,7 млн дол. Ми маємо створити модуль, який може летіти до кінця Сонячної системи і транспортувати вантаж. Тобто вже створити трак, який має щось штовхати, і за рахунок цього можна заробляти як у бізнесі», - сказав Ткаченко.

«Наша глобальна мета - створення надпланетарної організації з надпланетарних перевезень», - додав він.

Довідка УНІАН. 21-25 жовтня 2019 року відбулася офіційна презентація проекту VRDspace на 70-му Міжнародному астронавтичному конгресі IAC 2019 у Вашингтоні.

VRD (вакуумний реактивний девайс) - двигун нового покоління, який не використовує хімічне паливо.

Перший космічний інкубатор SPACE HUB було відкрито у 2015 році на базі «Парку ракет» в місті Дніпро. За чотири роки існування інкубатора було проінвестовано близько 60 проектів, з них 9 космічних.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.ua/theme/91745-press-konferenciya-v-unian-ukrainskie-inzhenery-space-hub-gotovyat-k-ispytaniyam-na-orbite-zemli-dvigatel-kotoryy-ne-ispolzuet-himicheskoe-toplivo.html

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram