Адвокати Бахматюка готуються оскаржити в суді рішення НАБУ про оголошення бізнесмена в розшук (відео)

17:45, 25 листопада 2019
Останні події
165 0

Київ. 25 листопада. УНІАН. Адвокати екс-власника «VAB Банку», власника одного з найбільших виробників аграрної продукції «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка готуються оскаржити в суді рішення Національного антикорупційного бюро про оголошення бізнесмена в розшук у зв'язку з підозрою в розтраті 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого «VAB Банку» Національним банком України.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомили адвокати Бахматюка - Тетяна Козаченко і Дмитро Лошаков.

"На сьогоднішній момент НАБУ не може підтвердити отримання Олегом Бахматюком повідомлення про підозру, а це значить, що всі інші дії, в тому числі оголошення в розшук, не є правомірними", - сказала Козаченко.

"Ми будемо реагувати на ці порушення, дії НАБУ будуть оскаржені в судовому порядку - зараз ми обмежені в механізмах, але такі можливості є. Будемо оскаржувати кожне порушення", - сказав Лошаков.

У коментарі УНІАН він уточнив, що юристи вже відправили в НАБУ запит на отримання документів, на підставі яких Бахматюк міг бути оголошений у розшук, - це має бути постанова прокуратури.

"Після отримання зазначених документів ми плануємо оскаржити постанову про розшук - це залежить від того, як швидко НАБУ надасть нам доступ до матеріалів. Запит було направлено минулого тижня, у них є п'ять днів на відповідь, після чого ми підготуємо і подамо скаргу", - сказав Лошаков.

Він також додав, що ряд підозр з однаковим текстом було вручено іншим пов'язаним особам, у тому числі службовим особам «VAB Банку», а після закінчення двох місяців з моменту оголошення підозри закон дозволяє оскаржити цю підозру в суді.

За словами адвокатів, відновлення справи «VAB Банку» відбулося з порушенням кримінально-процесуального закону і було продиктоване політичними мотивами.

Також адвокати вважають підозру НАБУ безпідставною, оскільки вона суперечить публічній інформації Національного банку.

"НАБУ стверджує, що при отриманні стабілізаційного кредиту «VAB Банк» не надав необхідного пакету документів - фінансового плану оздоровлення банку. Однак банк надав оздоровчий план - документи були прийняті 8 жовтня 2014 року Національним банком, це також зазначено на сайті регулятора", - додала Козаченко.

Більш того, за словами адвокатів, отриманий кредит у розмірі 1,2 млрд грн був використаний за призначенням - для розрахунку за депозитами з вкладниками «VAB Банку».

Як повідомляв УНІАН, 22 листопада 2019 року на сайті Міністерства внутрішніх справ з'явилася інформація про оголошення в розшук екс-власника «VAB Банку», власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка.

Раніше, 14 листопада, детективи НАБУ повідомили Бахматюку про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого «VAB Банку» Національним банком України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter