Вона сумнівається у тому, що безпосередні виконавці нападу на Катерину Гандзюк зробили це лише заради грошей.

Київ. 4 листопада. УНІАН. Мати активістки Катерини Гандзюк Надія прийняла рішення боротися за те, щоби замовників вбивства її доньки покарали.

Про це Надія Гандзюк заявила на прес-конференції в УНІАН, присвяченій роковинам з дня загибелі активістки.

Відео дня

«Я рік терпіла, плачучи у подушку, а тепер вирішила, що буду, як і мій чоловік, боротися з цими злодіями», - сказала вона.

«Саме влада вбила мою дитину. Це - керівники Херсонської області Гордєєв (колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв – УНІАН), його заступник Рищук (Євген Рищук – УНІАН), третій – Мангер (голова Херсонської облради Владислав Мангер – УНІАН). І нічого за рік не змінилося - Гордєєва та Рищука зняли, а Мангер продовжує керувати, збираючи весь непотріб на Херсонщині і ганьблячи ім'я моєї дитини», - додала Надія Гандзюк.

Окрім того, вона висловила сумнів, що безпосередні виконавці нападу на Катерину Гандзюк зробили це лише з метою заробити гроші. «Вони всі були на війні, служили в АТО, але це - не воїни. А зараз кажуть, що їм не було за що жити. Хіба не було в них грошей? У Торбіна (організатор нападу Сергій Торбін - УНІАН) знайшли при собі 10 тис. доларів, і в помешканні його ще знайшли гроші. Вони - не воїни, вони - бандити, які за вказівкою херсонської влади виїздили на розбірки», - переконана матір активістки.

Довідка УНІАН. Громадська активістка Катерина Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою у Херсоні. У справі про замах на Гандзюк були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, але замовників офіційно не встановили.

6 червня суд засудив організатора виконання замаху на вбивство Гандзюк Сергія Торбіна до 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Виконавець злочину Микита Грабчук отримав 6 років в'язниці. Обвинувачені в пособництві Володимир Васянович та Віктор Горбунов засуджені до 4 і 3 років позбавлення волі відповідно, співучасник злочину В'ячеслав Вишневський отримав 4 роки ув'язнення.

У справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Олексій Левін (перебуває у міжнародному розшуку), голова Херсонської облради Владислав Мангер і колишній помічник народного депутата від "БПП" Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Також громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.