В Україні планують зняти стрічку за книгою братів Капранових, врахувавши у сценарії вподобання сучасного глядача (відео, фото)

16:11, 29 жовтня 2019
Останні події
178 0

Київ. 29 жовтня. УНІАН. В Україні планують зняти художній фільм «Кобзар 2000 – фільм перший – Hard» за однойменною книгою братів Капранових, урахувавши у сценарії вподобання сучасного глядача.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив продюсер і сценарист Сергій Галетій.

За його словами, вперше у практиці українського кіновиробництва тестування сценарію проходить через соцопитування, яке має на меті отримати перед зйомкою фільму думки кіноаудиторії, наскільки цей сценарій їм цікавий і що, як вони вважають, можна зробити, аби цю цікавість збільшити.

На переконання Галетія, для всіх творців зворотній зв’язок на такому ранньому етапі проекту є дуже корисним. «Ми обов’язково багато які думки будемо враховувати в подальшій роботі… Ми будемо звертати увагу, наприклад, на жанрову інтонацію. Треба робити фільм, щоб він відповідав запиту глядача. Ми проаналізуємо, які речі викликали або незадоволення, або схвалення, тобто ми будемо розуміти, на що робити акценти», - зауважив він.

У ході соцопитування, яке проводилось у вересні-жовтні, було вивчено думку 400 глядачів, які не менш як двічі на рік відвідують кінотеатри. Основні результати були презентовані на прес-конференції.

За словами режисера Олексія Даруги, соцопитування підтвердило, що сучасний глядач «розбещений різними магічними спецефектами, чарівними штуками і не сприймає їх серйозно».

На запитання, на що буде схожий фільм, він відповів: «Зараз була прем’єра чудової стрічки «Джокер». Звичайно, ми не орієнтуємось на це, але я хочу, щоб це було схоже по своїй фактурі, глибині на «Джокер».

Як додав Галетій, у книжці «Кобзар 2000» є 4 емоційні домінанти - «ерос», «танатос», «містика» та «іронія». «Це емоційні домінанти, які стосуються безпосередньо кожної людини. Тому їхнє поєднання не може не зацікавити будь-яку особу. І ми плануємо робити акцент на ці домінанти при створенні майбутнього нашого фільму», - сказав він.

Представникам ЗМІ був презентований тизер до фільму, робота над образами з потойбічного світу, зокрема створення складного гриму.

У рамках проекту планується випустити загалом 5 фільмів за 5 років. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Як сказав письменник Віталій Капранов стосовно соціологічного дослідження, «провідні світові виробники кіно займаються глядачем, вивченням його запитів, і результат ми бачимо з вами на екранах. І з точки зору ринку це правильно. Тому, якщо ми починаємо це робити, то, врешті решт, навчимося. Так чи інакше це потрібно робити.

Капранов наголосив, що сприймає проведення соцдослідження позитивно.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.ua/theme/90615-press-konferenciya-v-unian-kinolenta-kobzar-2000-film-pervyy-hard-pervoe-v-praktike-ukrainskogo-kinoproizvodstva-testirovanie-scenariya-cherez-socopros.html

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter