Громадські активісти закликають українців користуватися послугами і товарами з найменшим негативним впливом на навколишнє середовище

16:10, 29 квітня 2015
Останні події
59 0

Київ. 29 квітня. УНІАН. Громадські активісти закликають українців користуватися товарами й послугами, які мають найменший негативний вплив на здоров'я людини і навколишнє середовище.

Як розповіла на прес-конференції в УНІАН президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна, в Україні розпочався проект, який передбачає інформування українців про можливості раціонального використання природних ресурсів та переваги використання органічних продуктів, еко-продуктів і послуг.

«Проект «Стале споживання – шлях до збереження навколишнього середовища і підвищення якості життя» спрямований на споживання, яке має трансформувати посил - забезпечити більш раціональне, ефективне споживання різних товарів і послуг у сьогоднішніх економічних умовах», - додала Берзіна.

За її словами, складовими сталого споживання є турбота про здоров'я, економія ресурсів і, як результат, грошових коштів, а також підвищення якості життя людей. Берзіна зазначила, що в рамках проекту люди будуть поінформовані про можливості ефективного використання електроенергії, води й інших ресурсів. Крім того, вони знатимуть, як з допомогою різного маркування вибрати найбільш безпечний продукт чи товар, що дасть змогу раціонально споживати ресурси і дасть більше інформації про екологічну безпеку продукту.

«Завдяки маркуванню споживач може отримати максимум інформації про енергоємності продукту в процесі споживання, наприклад, про втрату води, якщо кран відкритий», - сказала Берзіна, додавши, що всю інформацію про проект можна знайти на спеціальному порталі www.gpp.in.ua.

При цьому вона повідомила про виявлені порушення з боку багатьох українських виробників при маркуванні своєї продукції під виглядом еко-продуктів.

«Багато логотипів, яких немає ні в національній системі акредитації, ні в міжнародній, ні в європейській», - зазначила президент ВГО «Жива планета».

У свою чергу, заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» Олег Цільвик висловив думку, що причиною великої кількості товарів з некоректним маркуванням на полицях українських магазинів є мораторій на проведення перевірок бізнесу.

«Ми спостерігаємо тенденцію, коли ринок заповнюється неякісною чи фальсифікованою продукцією», - сказав Цільвик, повідомивши про результати дослідження якості пального на АЗС у Києві і Київській області, 30% якого є неякісним.

За його словами, згідно з чинним законодавством претензії до виробника можна направляти лише шляхом подання судових позовів, але навіть це важко, оскільки зазвичай виробники першими подають позови до експертів.

«Коли ми виявляємо неякісну продукцію і публічним шляхом доводимо цю інформацію до споживача, ми отримуємо позови і змушені витрачати багато часу на судові позови», - додав Цільвик.

При цьому керівник сектору енергетики і навколишнього середовища Програми розвитку ООН в Україні Сергій Волков висловив сподівання, що реалізація проекту допоможе довести до населення реальну необхідність раціонального користування відновлюваними і невідновлюваними ресурсами планети.

«Будь-який наш соціально-економічний розвиток має відбуватися таким чином, щоб забезпечувати потреби нинішнього покоління, але не завдавати непоправної шкоди наявним ресурсам, аби наступні покоління могли також забезпечити свої потреби», - наголосив Волков.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією Федерації органічного руху України, обсяг внутрішнього споживання органічних продуктів харчування в Україні в 2014 році збільшився на 15% - до 14 млн євро з 12,2 млн євро роком раніше. Останні кілька років продовжує зростати кількість виробників органічних продуктів харчування. Так, на початок 2014 року кількість виробників цієї продукції збільшилась до 175 підприємств.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter