Російська журналістка і волонтер Івлєва: одиничні пікети в РФ тривають, бо «далеко не всіх політв'язнів звільнено» (фото, відео)

17:18, 02 жовтня 2019
Останні події
184 0

На прес-конференції в УНІАН Івлєва передала Національному музею історії України в Другій світовій війні підписані іменами військовополонених моряків 24 тканинні торбинки, в яких вона з волонтерами носила передачі українцям.

Київ. 2 жовтня. УНІАН. Російська журналістка, фотограф і волонтер Вікторія Івлєва заявила, що одиничні пікети в Росії тривають, бо «далеко не всіх політв'язнів звільнено».

Про це вона розповіла на прес-конференції в УНІАН.

«Я належу до тих, хто дуже вірить у вашу країну. Мені здається, вона абсолютно прекрасна. Я б хотіла, щоб моя (країна - УНІАН) була такою...», - наголосила журналістка.

Івлєва зазначила, що волонтерською діяльністю на допомогу політв'язням почала займатися «з любові до своєї країни», тому їй за неї «безмежно соромно».

«Бо я бачила, що таке війна, наша з вами війна... Я знаю ціну війні і ціну людського життя. І мені завжди хочеться сказати..., що є інша Росія. Вона непомітна, її нікуди не пускають, її тримають, її садять, її мучать, їй не дають слова, але вона є. Це Росія совісних людей, які розуміють, що потрібно вміти жити з сусідами і з'ясовувати відносини якимось іншим шляхом, не шляхом крові, смертей, убивств, руйнування...», - сказала вона.

Як зазначив спеціальний кореспондент УНІАН у Москві Роман Цимбалюк, який брав участь у прес-конференції по відеозв'язку, займати таку позицію, як Івлєва в Росії, дуже складно.

Він нагадав, що в 2016 році, коли в Москві було заарештовано українського журналіста Романа Сущенка, всі, зокрема й українські дипломати, не хотіли і боялися носити йому передачі в СІЗО.

«Тоді я сам це зробив. Але пізніше забезпеченням українських громадян, які перебували в російському полоні зайнялася Вікторія і всі небайдужі люди їй допомагали», - зазначив він.

Івлєва розповіла про свої проекти, присвячені Україні, зокрема, про фотопроект «Народження України», створений у 2016 році. Тоді фотограф знімала пологи в пологових будинках по всій Україні, щоб символічно показати, як після Майдану народилася нова країна.

«Я зробила такий проект «Народження України». Я подумала, що ось вона народилася - нова країна. Я думаю, що Майдан - це народження якоїсь іншої невідомої поки що України, а ось як це передати фотографічно? Я придумала дуже простий і прямий хід - я просто об'їхала всі області України і знімала пологи у пологових будинках. Крим зображували вагітні кримські татари в Києві», - підкреслила вона.

Під час прес-конференції волонтер також поділилася спогадами про те, як допомагала вивозити місцевих жителів із захопленого окупантами Слов'янська, як сама потрапила в полон і як передавала необхідні продукти і речі 24-м українським військовополоненим морякам, яких тримали в московському СІЗО «Лефортово», а також іншим політв'язням.

За її словами, на місяць у «Лефортово» на людину дозволено було передавати лише 30 кілограмів, тому раз на два тижні Івлєва разом з волонтерами збирала посилки по 15 кг на кожного моряка і передавали їх в ізолятор.

«Це не я сама, а величезна кількість людей. Загальна кількість людей, які займалися фасуванням і перевезенням передач - 35 осіб», - додала вона.

Журналістка розповіла, що раз на два тижні інші московські волонтери привозили до неї в квартиру більше ніж 300 кілограм продуктів та інших необхідних морякам речей.

Вона зазначила, що сортувати продукти і розподіляти їх по окремих 24-х передачах було дуже важко. Наприклад, сигарети спочатку потрібно було виймати з коробок, потім складати в окремий пакет, а потім вже у велику сумку для всієї посилки. Крім того, порядок СІЗО передбачає створення опису продуктів у письмовому вигляді, що для 24-х передач займало багато часу.

Але, за словами волонтера, з часом керівництво ізолятора пішло назустріч і дозволило електронний опис, що значно спрощувало завдання. Але процес здавання передач у СІЗО все одно займало весь день.

Івлєва нагадала про російського активіста Костянтина Котова, якого в серпні за неодноразове «порушення правил проведення мітингів» суд засудив до чотирьох років позбавлення волі.

Вона повідомила, що Котов публічно виступав проти війни з Україною і допомагав збирати морякам передачі, приходив на суди, стояв в одиночних пікетах на підтримку військовополонених, політв'язнів українців і кримських татар.

«Для вас це здається смішним (одиночні пікети - УНІАН), а для наших людей - це великий крок вперед і подолання свого страху. Я думаю, що дороговказною зіркою для нас слугує фраза Олега (Сенцова УНІАН) «Не боятися - це так не складно». Я її повторюю дуже часто», - наголосила фотограф.

Вона нагадала, що проводити одиночні пікети на підтримку військовополонених моряків та інших політв'язнів почали 7 вересня 2018 року, і дуже символічно, що обмін між Україною і РФ відбувся саме 7 вересня 2019 року.

Івлєва додала, що одиночні пікети в Росії тривають, оскільки «далеко не всіх політв'язнів звільнено».

На прес-конференції Івлєва передала Національному музею історії України у Другій світовій війні підписані іменами військовополонених моряків 24 тканинні торбинки, в яких вона з волонтерами носила передачі українцям.

«Мені б дуже хотілося, щоб таких торбинок ніколи не було», - зауважила Івлєва під час передачі їх співробітнику музею.

Науковий співробітник музею Богдан Гальчинський розповів, що в ньому є не тільки експозиція, яка розповідає про Другу світову війну. За його словами, в музеї також діє виставка, присвячена нинішній війні на Донбасі, а 28 вересня відбулося відкриття нового проекту «Український схід».

У кінці прес-конференції Івлєва подякувала українцям за те, що вони, переживши радянське минуле, показали, що «можна йти в інший бік».

«Я всіх закликаю і благаю відпливати від нас (від РФ - УНІАН), доки ми такі, якомога далі. Веслуйте, чим можете... Нехай у України вийде те, що поки що ніяк не виходить у Росії. Я думаю, що сили тут є», - підсумувала вона.

Довідка УНІАН. Вікторія Івлєва працює фотографом уже кілька десятків років, вона побувала у багатьох гарячих точках по всьому світу. А після початку війни на Донбасі розкритикувала дії РФ.

Вікторія Івлєва - лауреат премії Golden Eye Award від World Press Photo за зйомку всередині зруйнованого реактора на Чорнобильській АЕС в 1991 році, вона залишилася єдиним журналістом-фотографом у світі, який побував всередині четвертого реактора.

Фото з прес-конференції: https://photo.unian.ua/theme/89802-press-konferenciya-rossiyskoy-zhurnalistki-fotografa-volontera-viktorii-ivlevoy-v-agentstve-unian.html

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter