КВУ: Голосування під час виборів до ВР відповідало нормам українського законодавства та міжнародним стандартам демократичних виборів (відео)

13:57, 22 липня 2019
Останні події
52 0

Спостерігачі КВУ зафіксували низку проблем і порушень, однак вони не носили системного характеру і не були такими, що могли суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян.

Київ. 22 липня. УНІАН. Голосування під час позачергових виборів до Верховної Ради України відповідало нормам українського законодавства та міжнародним стандартам демократичних виборів.

Про це на прес-конференції в УНІАН з оприлюднення висновків Комітету виборців України щодо дня голосування 21 липня заявив гендиректор КВУ Олексій Кошель.

«За оцінкою КВУ, проведення дня голосування загалом було у відповідності до вимог українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. У порівнянні з попередніми виборами президента України 2019 року, позачерговими виборами 2014 року, кількість та характер порушень виборчого законодавства принципово не змінилися», - заявив він.

За словами Кошеля, офіційні спостерігачі КВУ зафіксували низку проблем і порушень під час організації процесу голосування та у підготовці до його проведення, однак ці порушення не носили системного характеру і не були такими, що могли суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян.

«Серед найбільших типових порушень - помилки в роботі дільничних виборчих комісій та проведення агітації поза строками, визначеними законом «Про вибори народних депутатів України», - зауважив Кошель.

Гендиректор КВУ відзначив, що наявність матеріалів незаконної агітації стало однією з ключових проблем у переддень та в день голосування. «За оцінкою спостерігачів КВУ, найбільше матеріалів незаконної агітації було поширено від партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Опозиційний блок». Також наявні матеріали ще від імені п’яти політичних сил: Аграрна партія України, ВО «Свобода», «Голос», «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина», а також ряду кандидатів у одномандатних округах», - додав він.

Своє чергою, аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок повідомив, що значна кількість порушень були спричинені неправильним трактуванням або незнанням чинного законодавства членами виборчих комісій. За його словами, частково сприяли такій ситуації заміни членів виборчих комісій та відсутність достатньої кількості часу для ознайомлення нових членів комісій з особливостями виборчого законодавства.

«У день голосування кілька комісій прийняли протиправні рішення щодо проставлення штампу «вибув» навпроти прізвищ певних кандидатів, що призвело до псування бюлетенів та затримок початку голосування. Також серед проблем: заповнення виборчої документації до офіційного закінчення голосування», - сказав аналітик КВУ.

Крім того, за словами Кошеля, в окремих випадках КВУ зафіксував використання таких недоброчесних технологій як підвезення громадян до дільниць, використання непрямого підкупу виборців та спроби винесення бюлетенів за межі дільниць. Ці факти носили поодинокий характер.

Також КВУ в цілому позитивно оцінює діяльність Центральної виборчої комісії та Нацполіції щодо недопущення порушень в день голосування.

«Загалом виборці мали можливість зробити поінформований вибір у день голосування. Лише в окремих випадках на дільницях були відсутні інформаційні плакати про кандидатів. У всіх інших ситуаціях комісії виконували вимоги закону і надавали громадянам всю потрібну інформацію», - сказав Кошель.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter