ФСБ схиляла українських моряків до визнання вини, щоб рішення трибуналу ООН про їхнє звільнення втратило сенс - адвокати (відео)

17:11, 10 червня 2019
Останні події
508 0

Київ. 10 червня. УНІАН. Російська ФСБ схиляла полонених українських моряків до визнання вини для того, щоб рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про їхнє звільнення втратило сенс.

Про це адвокат Микола Полозов заявив на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, наразі усі 24 моряка розділені та утримуються в камерах з іншими ув’язненими, а бачитись один з одним можуть лише у суді.

"Вони сидять у різних 24-х камерах з якимись різними співкамерниками. У когось вони нормальні, у когось - не дуже. Не варто забувати, що стосовно окремих моряків застосовувалися так звані внутрішньокамерні розробки, коли підсаджують спеціального ув’язненого, завданням якого є або вивідати якусь інформацію, або нав’язати якусь думку. Також з ними намагались провести так звані "бесіди" оперативники ФСБ. Мета дуже проста - схилити їх до визнання вини. А якщо вони визнають свою вину, то тоді вся зовнішньополітична конструкція руйнується, і тоді рішення трибуналу втрачає сенс. Адже Росія тоді сказала би: вони визнали вину. Про що далі говорити?", - наголосив Полозов.

Як зауважив адвокат, моряки тримаються і жоден з них не визнав вини. "Усі вони вважають себе військовополоненими і всі сподіваються на якнайшвидше звільнення. Вони знають про рішення трибуналу, що Росія зобов’язана його виконати, і сподіваються, що це відбудеться", - сказав Полозов.

Говорячи про виконання РФ рішення трибуналу, Полозов заявив, що в Росії є час до 25 червня на звільнення моряків.

На його переконання, вони будуть звільнені, але він не впевнений, що до 25 червня.

Полозов також повідомив, що сьогодні мав зустріч з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

"Ми якраз обговорювали це питання, але я не буду зараз розповідати, що буде, якщо Росія не виконає рішення трибуналу, щоб російська сторона не підготувалася. Я можу сказати, що невиконання рішення міжнародного трибуналу потягне за собою серйозні наслідки для російської влади. І це не лише санкції, адже при вирішенні питання щодо звільнення моряків Кремль враховує не лише рішення трибуналу, але й низку зовнішньополітичних факторів, починаючи із зустрічей з главами держав і закінчуючи, умовно кажучи, поверненням Росії до ПАРЄ. Тому, прогнозуючи рішення Кремля, необхідно враховувати і зовнішньополітичні чинники, а не лише рішення трибуналу", - сказав Полозов.

За його словами, російська влада звільнить українських моряків, але намагатиметься при цьому зберегти обличчя, тобто продемонструвати, що це звільнення не є виконанням рішення трибуналу.

Як пояснив Полозов, спеціально для цього в рішенні трибуналу є певна шпарина. За його словами, за російським законодавством, особи, які обвинувачуються у тяжкому злочині, можуть бути засуджені заочно.

"Кримінальний процесуальний кодекс Росії передбачає, що справи у тяжких злочинах можуть бути розглянуті за відсутності обвинувачуваних, якщо вони знаходяться за межами Росії. Таким чином, трибунал надав можливість Росії звільнити моряків де-факто, повернувши їх в Україну, і, не закриваючи цю справу, отримати ті судові вироки, які Росії потрібні. Тобто, щоб виконати рішення трибуналу, достатньо лише звільнити моряків, а далі можна виносити будь-які вироки, які Росію влаштують", - сказав Полозов.

Разом з тим, він зауважив, що питання звільнення моряків у той чи інший спосіб залежить виключно від позиції однієї людини - президента РФ. Він наголосив, що в разі, коли Володимир Путін прийме рішення їх звільнити, то це займе лічені години.

Як повідомляв УНІАН, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру "Яни Капу" і катерам "Бердянськ" та "Нікополь", які здійснювали плановий перехід з Одеси в Маріуполь. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовці, троє дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на термін до шести років).

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення військовополонених моряків і суден.

25 травня суд ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ. Суд зобов'язав Росію звільнити українських моряків і судна. Водночас суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених. Згідно з рішенням суду, РФ до 25 червня повинна поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і судів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter