BRDO розробив рекомендації для ефективного використання 700 млн грн на інтернетизацію українських шкіл

15:01, 17 травня 2019
Останні події
110 0

Київ. 17 травня. УНІАН. Офіс ефективного регулювання (BRDO) розробив рекомендації для ефективного використання виділених урядом 700 млн грн на проведення якісного інтернету в українських школах, використовуючи модель децентралізації.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук.

«Є такий принцип, що в кожному конкретному випадку якість використання коштів вимірювати набагато простіше, якщо це не великий спільний проект, а якщо можна виділити ефекти для кожного окремого об'єкта та громади. Це ще одна причина, чому ми вибираємо децентралізовану модель. Саме в цьому випадку, на наш погляд використання цієї державної підтримки є більш вигідною для нас як суспільства», - сказав він.

За його словами, використовуючи кошти державного бюджету, для аналітичного центру було важливо стимулювати розвиток малого та середньо бізнесу, тому альтернативним рішенням є надання можливості використання цих коштів місцевим провайдерам.

Крім того, Гончарук повідомив, що в своїх рекомендаціях офіс взяв за основу принцип прозорості, тому для проведення тендеру було рекомендовано використовувати майданчик «Прозорро. Продажі».

При цьому,  керівник сектору «IT і Телеком» BRDO Олександр Кубраков зазначив, що при аналізі якості інтернету в українських школах з'ясувалось, що чим далі школа знаходиться від великого міста, тим менш якісний доступ до інтернету, понад 1,5 тисяч шкіл взагалі без інтернету. В Україні понад 14 тисяч шкіл, які потребують якісного інтернету.

«BRDO розроблено рекомендації з підключення до Інтернету для тих закладів, де доступу взагалі немає, а також щодо забезпечення потрібної якості там, де є необхідність. А це опорні навчальні заклади і ті, де навчаються старші класи, і мають підключення менше 100 Мбіт/с, та інші заклади з менш 30 Мбіт/с», - сказав він.

При цьому Кубраков додав, що після проведення аналізу, команда, яка розробляє рекомендації, переконалася, що потрібна децентралізована модель, оскільки середня вартість підключення школи у великого оператора виходила близько 40 тис. грн і вище. Водночас вартість послуги невеликого оператора становила 6300 грн.

«Ми рекомендуємо всі закупівлі проводити через «Прозорро», підключення поділити на техніку і саме підключення, кожну школу оформити окремим лотом, за який можуть змагатися як маленькі, так і великі провайдери, також забезпечити необхідні параметри підключення», - підсумував він.

За словами керівника виробничого відділу ГУ «Відкриті публічні фінанси» при Міністерстві фінансів України Людмили Кучерук, провівши консультації з BRDO і з «Прозорро», управління підтримало ініціативу щодо децентралізації закупівель, оскільки реформа довела свою ефективність.

«Наша пропозиція була - використовувати унікальний код школи в конкретному лоті на закупівлі «Прозорро», таким чином, пропозиція з технічного виконання: одна школа - один лот», - зазначила вона.

При цьому голова правління ІнАУ Олександр Федеенко додав, що для успішної реалізації технічної сторони необхідно звернути увагу на технічні параметри в конкретних школах, а також додав, що ті провайдери, які будуть давати доступ до інформаційних навчальних платформ, повинні бути підключені до національних мереж обміну трафіку, яких в Україні три.

Довідка. BRDO (Better Regulation Delivery Office) - незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та  Ініцативи EU4Business. Завданням BRDO є покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налогодження публічного діалогу між бізнесом та владою.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter