Київ. 10 березня. УНІАН. Громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» пропонує президенту України Петру Порошенко включити своїх експертів до складу Конституційної комісії.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова правління Центру політико-правових реформ, головний експерт конституційної групи ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Ігор Коліушко.
За його словами, відповідно до указу президента «Про Конституційну комісію» від 3 березня 2015 року №119/2015, «Реанімаційний пакет реформ» як експертне об’єднання, яке займається розробкою конституційної реформи, вносить пропозицію включити до складу Конституційної комісії 10 авторитетних незалежних науковців та експертів.
Серед них: професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор юридичних наук Володимир Василенко; президент-засновник Української правничої фундації, член-кореспондент Академії правничих наук, член Венеціанської комісії від України (1995-2001; 2005 -2009), віце-президент Венеціанської комісії (1997-2001), представник ПАРЄ у Венеціанській комісії (2010-2013), член Міжнародної асоціації конституційного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Головатий; експерт, менеджер конституційної групи «Реанімаційного пакета реформ» Юлія Кириченко; екс-суддя Конституційного Суду, завідувач кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Микола Козюбра; голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко; президент Інституту виборчого права, доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Юрій Ключковський; науковий консультант Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова, кандидат юридичних наук, професор Віктор Мусіяка; директор Інституту розвитку територій, експерт робочої групи РПР з питань децентралізації Юрій Ганущак; кандидат юридичних наук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, головний експерт робочої групи РПР з питань судової реформи і реформи прокуратури Роман Куйбіда; кандидат юридичних наук, суддя, експерт робочої групи РПР з питань судової реформи і реформи прокуратури Михайло Жернаков.
Як зауважив Коліушко, сьогодні буде направлено офіційні листи щодо відповідного подання.
Як повідомляв УНІАН, 3 березня президент Порошенко підписав указ №119/2015 про створення Конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до Основного Закону.
Комісія створюється з метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо вдосконалення Конституції України з урахуванням сучасних викликів та потреб суспільства. Передбачається, що до цієї роботи будуть залучені представники різних політичних сил, громадськості, вітчизняних та міжнародних експертів, зазначається в Документі.
«Підписанням цього указу розпочинається новий дуже важливий етап конституційної реформи», - заявив Порошенко та запевнив, що максимально сприятиме залученню до процесу найкращих фахівців та найавторитетніших політиків.
Відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Основного Закону, комісія утворюється як спеціальний допоміжний орган при президентові України.
Як зазначається в указі, фракції, групи у Верховній Раді, Кабінет міністрів, Верховний та вищі спеціалізовані суди, Рада суддів, асоціація органів місцевого самоврядування, Національна академія наук, Національна академія правових наук, вищі юридичні навчальні заклади та наукові установи, правничі громадські об’єднання, відповідні міжнародні організації мають до 12 березня подати пропозиції щодо кандидатур, які представлятимуть їх у Конституційній комісії.
Указом президента затверджено положення про Конституційну комісію, в якому визначені завдання, порядок та форма її роботи, обов’язки і завдання голови та секретаря.
Засідання комісії проводитимуться за потребою, але не рідше одного разу на два місяці. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданнях членів Комісії шляхом відкритого голосування.
Усі напрацювання реалізовуватимуться шляхом видання в установленому порядку актів президента, внесенням на розгляд парламенту відповідних законопроектів.