Три асоціації спільно розробили покрокову інструкцію для малого і середнього бізнесу щодо участі в торгах за кордоном (відео)

18:47, 25 лютого 2019
Останні події
140 0

Київ. 25 лютого. УНІАН. Українська асоціація меблевиків спільно з Українською асоціацією візуальної індустрії і Донецькою торгово-промисловою палатою розробили покрокову інструкцію для представників малого та середнього бізнесу, яка допоможе невеликим компаніям підготуватися до участі в торгах за кордоном.

Про це під час прес-конференції в УНІАН повідомив голова експертної платформи Української асоціації меблевиків Дмитро Патіс, який презентував звіт за грантовим проектом від уряду Швейцарії «Підвищення рівня співпраці та довіри за спільної участі в міжнародних і національних державних закупівлях», що реалізується трьома асоціаціями.

«Для меблевої галузі дуже важливо переорієнтувати ринок. Багато років ми були орієнтовані на Росію і Казахстан, які зараз недоступні, і нам дуже важливо зараз вивести компанії на інші ринки», - сказав він.

За словами Патіса, для того, щоб це зробити, компанії повинні вміти готуватися до участі в тендерах на зовнішніх ринках і знати правила, за якими вони гратимуть.

«Нашим компаніям часто приходять пропозиції про участь у тендерах, але як з ними працювати і навіть з чого почати - ніхто не має уявлення», - наголосив він.

Експерт грантового проекту з тендерних закупівель Анна Севостьянова зазначила, що на допомогу малому та середньому бізнесу було розроблено методичний посібник, який містить покрокову інструкцію, що треба робити при проведенні закупівель.

«В Україні дуже малий досвід участі малого і середнього бізнесу в міжнародних торгах, а інструкція допоможе підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції на міжнародних ринках», - пояснила вона.

У свою чергу, юрист, експерт грантового проекту Юлія Стріковська зазначила, що є дуже багато представників малого та середнього бізнесу, які б могли брати участь у міжнародних тендерах, але їм потрібно об'єднуватися, щоб перемогти в тендері.

«Під час розробки інструкції завдання стояло - запропонувати моделі, які б допомогли суб'єктам малого та середнього бізнесу об'єднатися, і для цього ми проаналізували законодавство ЄС і України, чого раніше ніколи не робилося», - сказала вона.

Як пояснив експерт грантового проекту з тендерних закупівель Тарас Шимко, в методичному посібнику, складеному на основі аналізу даних з відкритих джерел Євросоюзу, показано, який обсяг ринку на сьогодні відкрито для компаній не лише у меблевій галузі, а й у принципі для економіки України.

«Цей інструмент відкриває великі перспективи і можливості для тієї частини українського бізнесу, яка займається виробництвом, переробкою і випуском готової продукції з високою доданою вартістю», - наголосив він.

За словами Шимка, проведений аналіз даних показав, що можливостей на зовнішніх ринках багато, єдине, що стримує українські компанії, - це нерозуміння самих процедур участі в тендерах, а також власних можливостей конкуренції.

Говорячи про проект, Патіс зазначив, що презентовані результати є підсумком першого триместру в рамках грантової програми на рік і служать базисом для напрацювання практичних результатів з боку учасників ринку.

Представник посольства Швейцарії в Україні Віктор Шуткевич зазначив, що на фінансування проекту їх надихнуло те, що як у Швейцарії, так і в Україні ліс відіграє не останню роль, він створює додаткову вартість і робочі місця.

Для участі у прес-конференції були запрошені: Дмитро Патіс,  голова Експортної Платформи Асоціації “УАМ”; Юлія Стриковська,  юрист, експерт грантового проекту; Анна Севостьянова,  експерт грантового проекту з тендерних закупівель; Тарас Шимко,  експерт грантового проекту з тендерних закупівель; Андрій Аннопольський,  куратор грантового проекту від Асоціації “УАВІ”; Віктор Шуткевич, заступник директора/Координатор проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Довідка УНІАН. Проект «Підвищення рівня співпраці та довіри за спільної участі в міжнародних і національних державних закупівлях» стартував 1 листопада 2018 року і розрахований на 1 рік. Грантові кошти на суму 1 млн 242 тис. грн були виділені урядом Швейцарії. Метою програми є створення організаційної та юридичної моделі для участі малого і середнього бізнесу в міжнародних і національних державних закупівлях, а також поліпшення роботи об'єднань малого і середнього бізнесу. Однією з умов надання гранту було створення консорціуму, саме тому в програмі бере участь об'єднання трьох компаній.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter