В Україні через помилки лікарів, яких можна було уникнути, помирає більше 30 людей кожен день – дослідження (фото, відео)

17:12, 08 лютого 2019
Останні події
168 0

Для порівняння від дорожньо-транспортних пригод в Україні помирає менше 10 людей кожен день, а від виробничого травматизму – менше одного в день.

Київ. 8 лютого. УНІАН. В Україні через помилки лікарів, яких можна було уникнути, помирає більше 30 людей кожен день.

Про це на під час круглого столу в УНІАН на тему: «Безпека пацієнтів в лікарнях України» заявив доктор медичних наук, завідувач лабораторії безпекових стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» Юрій Скалецький, презентуючи результати свого дослідження.

«Там де працюють люди – там робляться помилки. Про те, що лікарі помиляються і ці помилки є інколи трагічними для пацієнтів відомо давно», - зазначив він.

Скалецький зауважив, що у доповіді інституту медицини США у 1999 році зазначалося, що щорічно у США від помилок медичного персоналу, котрі можна було б попередити, помирає до 100 тисяч пацієнтів.

За його словами, загалом кількість пацієнтів, які наражаються на медичну помилку, перебуваючи у стаціонарі, становить від 8% у Великій Британії, де вжиті надзвичайно серйозні заходи з безпеки пацієнтів, і до 25% у Норвегії. У країнах з перехідною економікою або в країнах, що розвиваються ця ситуація набагато гірша.

«Бідна медицина – це небезпечна медицина», - наголосив експерт.

«Щодо динаміки смертності у вітчизняних стаціонарах. У 2013 році порівняно з 2001 році стаціонарна смертність зросла більш, ніж на 25 тисяч. Після 2013 року і окупації частини території України РФ чисельність вибірки, яка підлягає статистичним дослідженням знизилася, але в процентному відношенні ризик смертності у стаціонарі продовжував зростати», - додав він.

За словами доктора медичних наук, якщо брати рівень окремих областей України, то у Вінницькій області післяопераційна смертність в два рази менша, ніж загалом по Україні і більш ніж в три рази менша, ніж в Одеській області.

«Чи це проблема надання інформації щодо реєстрації летальних випадків чи це великі здобутки медицини у Вінницькій області, які треба нагороджувати і терміново поширювати на всю Україну поки незрозуміло», - зауважив він, додавши, що в цьому випадку потрібно проводити додаткові дослідження.

Що стосується окремої Київської міської клінічної лікарні № 12, то тут, за словами Скалецького спостерігається тенденція до зниження післяопераційної смертності, причому тут найкращі показники у Києві і по всій Україні.

«За нашими консервативними оцінками кожен день у вітчизняних стаціонарах через проблеми, яких можна було б уникнути, тобто від помилок лікарів, помирає понад 30 пацієнтів. Це більше 10 тисяч осіб на рік. Для порівняння від дорожньо-транспортних пригод в Україні помирає менше 10 людей кожен день. Від виробничого травматизму – менше одного в день», - заявив він.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня пішов життя заступник керівника відділу економічних новин інформаційного агентства УНІАН 48-річний Микола Бабич. Трагедія сталася в лікарні, куди він пішов для проведення простої планової операції. У Миколи залишились дружина Інна і троє дітей.

За фактом смерті відкрито кримінальне провадження.

Провадження порушено Печерським райуправлінням поліції Головного управління Національної поліції України в місті Києві за ст. 140 (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України.

У прокуратурі зауважили, що медична картка та інша медична документація буде вилучена слідчим. Хід подальшого розслідування залежатиме від результатів судово-медичної експертизи.

З окремим запитом щодо смерті колеги у Київській міській клінічній лікарні № 12 агентство УНІАН звернулося до Міністерства охорони здоров’я України.

В роботі круглого столу в УНІАН на тему: «Безпека пацієнтів в лікарнях України»  брали участь: завідувач лабораторії безпекових стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»  Юрій Скалецький;  президент ВБО «Рада захисту прав та безпеки пацієнтів», експерт з питань захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк; експерт з медичного права Зоряна Черненко; родич Миколи Бабича, який передчасно трагічно пішов з життя -  Анатолій Терещенко.

В роботі круглого столу в УНІАН на тему: «Безпека пацієнтів в лікарнях України»  брали участь: завідувач лабораторії безпекових стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»  Юрій Скалецький;  президент ВБО «Рада захисту прав та безпеки пацієнтів», експерт з питань захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк; експерт з медичного права Зоряна Черненко; родич Миколи Бабича, який передчасно трагічно пішов з життя -  Анатолій Терещенко.

Фото круглого столу в УНІАН: https://photo.unian.net/ukr/themes/84161

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter