У другий тур виборів президента вийдуть Тимошенко і Порошенко – соціологи (відео)

18:32, 24 січня 2019
Останні події
482 0

Опитування продемонструвало, що наразі лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко і чинний президент Петро Порошенко мають майже однаковий рівень підтримки українців.

Київ. 24 січня. УНІАН. У другий тур виборів президента України, що має відбутися 21 квітня, вийдуть лідер ВО ”Батькіщина” Юлія Тимошенко і чинний президент Петро Порошенко.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічним центром ім. Драгоманова, що були презентовані сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Як зазначив керівник центру, професор Сергій Штепа, головні результати дослідження свідчать про те, що є два основних кандидати з найвищими рейтингами підтримки серед населення. Зокрема, серед потенційних кандидатів на пост президента України лідирує Тимошенко та Порошенко.

За словами Штепи, Тимошенко підтримують 17,4% опитаних, які планують взяти участь у виборах, Порошенка -17,1%.

“Саме ці два кандидати, відповідно до результатів опитування, виходять у другий тур”, - сказав Штепа.

Він упевнений, що ці двоє політиків 21 квітня змагатимуться за посаду президента у другому турі виборів.

“При цьому динаміка електоральних настроїв показує, що найбільше зростає рейтинг Петра Порошенка, і, власне кажучи, призупинилось зростання рейтингу Юлії Тимошенко”, - додав він.

Також Штепа зауважив, що країна поступово поляризується у своєму виборі кандидатів.

“Ми бачимо розділення країни між двома таборами, умовно «патріотичними» і умовно «бідними». Відповідно, більш патріотичне населення схильне більше підтримувати Петра Порошенка, і навпаки, бідніші люди більше підтримують Юлію Тимошенко. Так само це простежується й у віковій динаміці. Чим старше виборець, тим більше частка підтримки Юлії Тимошенко. Чим молодше – тим більше Петра Порошенка”, - сказав Штепа.

Далі у рейтингу йдуть лідер Радикальної партії Олег Ляшко, якого підтримують 10,1% респондентів, та шоумен, співзасновник «Студії «Квартал 95» Володимир Зеленський (9,4%).

Рейтинг інших кандидатів розподілився таким чином: співголову «Опозиційної платформи - За життя», народного депутата України Юрія Бойка підтримують 5,4% опитаних, лідера політичної партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка - 5,3%, міського голову Львова Андрія Садового - 5,1%.

Разом з тим, за даними опитування, кандидата у президенти від партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" Олександра Шевченка підтримують 3,8% респондентів, лідера рок-гурту “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука - 2,7%, представника партії «Опозиційний блок» Олександра Вілкула - 2,6% та лідера партії “Основа” Сергія Таруту - 2,3%.

“Решта політиків набрали близько 1%, а то і менше”, - додав соціолог.

Своєю чергою політичний експерт Ростислав Балабан нагадав, що наразі Центральна виборча комісія зареєструвала 13 кандидатів у президенти, і ще 8 осіб подали документи на реєстрації.

“Експертне середовище говорить про те, що кількість теоретично, імовірно становитиме до 50 осіб”, - сказав Балабан.

На його думку, головна проблема для основних кандидатів полягатиме у тому, що номінальні кандидати, які мають рейтинг підтримки близько 1%, будуть “розмивати їхні голоси”.

Політичний експерт переконаний, що більшість людей, які голосуватимуть за номінальних кандидатів, у другому турі скоріше не братимуть участі у голосуванні, і тому для основних кандидатів важливо зберегти своїх виборців.

Також соціологи запитали у виборців думку про майбутнього переможця виборчих перегонів, незалежно від того, за кого саме вони голосуватимуть.

“Ми отримали дуже цікавий показник. Серед тих, хто оцінює, хто виграє вибори, фактично Юлія Тимошенко і Петро Порошенко в межах похибки займають рівні позиції”, - сказав Балабан.

Так, згідно з даними опитування, 21,3% респондентів, які визначилися із вибором, вважають, що перегони виграє Тимошенко, та 21,1% опитаних переконані, що наступним президентом знову стане Порошенко.

Крім того, як повідомив Штепа, близько 30% опитаних вказали, що досі не визначились із вибором кандидата.

Водночас серед тих громадян, які точно мають намір брати участь у голосуванні, кількість тих, хто не визначився, становить менш як 15%.

Також він додав, що на виборах президента слід очікувати явку виборців на рівні близько 55%.

Крім того, Штепа висловив думку, що у другому турі голосування важливіше значення матимуть скоріше не рейтинги підтримки, а антирейтинги кандидатів.

"У другому турі більш визначальним буде не голосування за свого, а проти іншого. Власне кажучи, у другому турі ми побачимо битву антирейтингів, які й покажуть, хто стане переможцем, хто виграє 21 квітня", - сказав Штепа.

Опитування дорослого населення України проводилось з 10 січня по 17 січня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю було опитано 1,8 тис. респондентів, які проживають в усіх областях України (окрім тимчасово окупованих АР Крим та Донбасу). Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter