Суд зобов'язав міськадміністрацію Києва знизити тарифи на обслуговування прибудинкової території для киян

19:16, 26 грудня 2018
Останні події
1055 0

Київ. 26 грудня. УНІАН. Апеляційний суд підтвердив рішення про те, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) незаконно підвищила тарифи на обслуговування прибудинкової території, у зв'язку з чим зобов'язала КМДА з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за тарифами, прийнятими до 6 червня 2017 року.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко, посилаючись на рішення Апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року.

«КМДА має виконати рішення суду і вже з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій за попередніми тарифами, які діяли до 6 червня 2017 року за розпорядженням №442 від 30.04.2015 року, - сказав Кучеренко.

При цьому він зазначив, що упродовж розгляду справи КМДА не надала мостобудівну і землевідвідну документацію на жоден з будинків, а технічні паспорти радянського зразка надано тільки для третини житлових будинків. Тарифи та структура тарифів, за якими підприємства київської територіальної громади надавали послуги, були затверджені без перевірки їх економічної обґрунтованості і без необхідної документації. Водночас розподіл цін на тарифи залежно від терміну оплати до 20 числа - не передбачено чинним законодавством.

«За попередньою аналітичною оцінкою, що базується на розумінні потоків грошових зборів з киян, за півтора року кияни переплатили 1,5 мільярда гривень», - додав Кучеренко.

Представники Спілки власників житла запропонували низку заходів, які необхідно вжити, серед них проведення публічного розслідування дій посадових осіб КМДА, які призвели до переплати киянами півтора мільярда гривень за утримання прибудинкової території.

Присутній на прес-конференції керівник юридичного департаменту ГО "Центр захисту киян" Юрій Власенко зазначив, що жителі звертаються до керуючих компаній з проханням надати інформацію про те, куди було витрачено кошти і які було підписано договори, а компанії відмовляються надавати таку інформацію, посилаючись на конфіденційність.

«Ми як споживачі повинні не тільки знати, куди йдуть кошти, а й мати важелі впливу. На жаль, керуючі компанії, які були створені в 2015 році, засновником яких є КМДА, не дають нам такої можливості. І ми розуміємо тепер, куди йдуть ці півтора мільярда гривень», - сказав він.

У свою чергу адвокат Ростислав Кравець наголосив, що йдеться не про перерахунок, оскільки компанії, які обслуговували прибудинкові території, повинні повернути кошти, які упродовж півтора року переплачували мешканці.

«Після того як кожен киянин звернеться за поверненням переплачених сум, то за кожен день неповернення такої переплати передбачено пеню в розмірі 3%», - сказав він.

Адвокат Юрій Сухов додав, що готується звернення до Національного антикорупційного бюро, щоб розслідувати правомірність прийнятих рішень, за які відповідальні особи повинні нести юридичну відповідальність.

Як повідомляв УНІАН, 16 червня 2017 року влада Києва затвердила нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідне розпорядження КМДА №668 від 6 червня 2017 року було оприлюднено на офіційному сайті київської влади. Зазначалося, що документ прийнято у зв'язку зі зверненням виконавців послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, які надали відповідні розрахункові матеріали щодо нових тарифів.

У поясненні до розпорядження зазначається, що нові тарифи передбачено для 8 тис. 327 будинків столиці (житловий фонд Києва в цілому нараховує близько 11 тис. багатоповерхових житлових будинків), які обслуговуються 10 суб'єктами господарювання комунальної власності (керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду всіх 10 районів столиці).

Влада міста залишає можливість населенню платити за послугу за стимулюючими тарифами - 10% знижки (така ж діє і сьогодні), якщо оплата здійснюється до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

6 липня 2017 року Спілка власників житла України подала до суду позов про скасування цього розпорядження КМДА і 6 липня 2018 року було винесено відповідне рішення суду.

КМДА подала апеляцію на рішення Окружного суду Києва про скасування розпорядження КМДА від 6 червня 2017 року №668 про підвищення в 1,5-2 рази тарифів на прибирання будинків і прибудинкових територій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter