Корпорація «Еталон» у другому кварталі 2019 року планує розпочати продажі своїх автобусів на європейському ринку (відео, фото)

16:43, 26 грудня 2018
Останні події
515 0

Київ. 26 грудня. УНІАН. Найбільший в Україні виробник автобусів корпорація «Еталон» у другому кварталі 2019 року планує розпочати продажі своїх міжміських автобусів на базі екологічного стандарту Євро-6 на європейському ринку.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив президент корпорації «Еталон» Володимир Бутко.

«Ми продовжуємо працювати над нашим автобусом на базі екостандарту Євро-6. Наші плани якнайшвидше закінчити сертифікацію здійснилися в межах нашої країни. Отримання сертифіката для європейських ринків затримується, і ми очікуємо його отримати в лютому ... Я думаю, що в другому кварталі 2019 року розпочнуться продажі на європейському ринку. У нас вже підписано договір з польською, чеською та словацькою компаніями. Вони декларують, що є вже перевізники, які готові закуповувати цю машину», - сказав Бутко, додавши, що вартість автобуса «Еталон» стандарту Євро-6 становить 107,5 тис. євро, тоді як автобус з такими самими характеристиками в Європі продають за 150 тис. євро.

За його словами, автокорпорація в цьому році розробила і виготовила зразок 12-метрового автобуса, який планують продавати за 170 млн дол.

Бутко розповів про плани з розширення продажів і оптимізації роботи корпорації на 2019 рік.

«Ринок автобусів в Україні є. За рік завезли тисячу автобусів, що були у вжитку. Цей сегмент нам теж необхідно захоплювати, і для цього з нового року ми створимо департамент продажів. Він буде допомагати нашим торговим домам продавати транспорт і компоненти. Також ми робимо акцент на скороченні витратної частини. У нас з'явилася внутрішня структура, яка щомісяця буде відслідковувати адміністративні та транспортні аспекти з метою скорочення витрат. Також стоїть питання енергозбереження. У нас дуже багато залізних відходів. Тому ми закуповуємо обладнання, яке дозволить з відходів металобрухту виготовляти різні інструменти. Це дасть непоганий додатковий дохід», - сказав він.

За словами Бутка, в році, що минає, на Чернігівському автозаводі розпочалася робота з будівництва нового малярного комплексу.

«Цей комплекс буде робити турецька компанія. Зараз вже йде проектування», - сказав він.

При цьому президент корпорації підкреслив, що корпорація продовжує підтримувати соціальні програми.

«В Одесі у нас є дитячий садок, а в Коблевому продовжує свою роботу спортивний дитячий табір «Бригантина» на 240 місць», - сказав він.

Також Бутко зазначив, що в Україні на даний момент повністю відсутнє кредитування машинобудівної галузі, що негативно позначається на галузі. «Банки кажуть, що вони кредитують, але я б хотів подивитися на цих щасливчиків. Може, сільське господарство, однак і тільки ті, які показують мільярдні або мільйонні прибутки», - сказав він.

Під час прес-конференції генеральний  директор  ТОВ "Чернігівський автозавод", віце-президент корпорації «Еталон», Валерій Купцов повідомив, що в середині 2019 року планується запуск серійного виробництва 12-метрових автобусів, які останніми роками активно закуповують великі міста.

«Ми проводимо внутрішні випробування. Після цього ми будемо займатися сертифікацією. З нашого досвіду, ця процедура триватиме приблизно півроку. Тобто в середині 2019 року ми маємо отримати сертифікат і розпочати виробництво», - сказав він.

Також Купцов зазначив, що в першому півріччі 2019 року з'явиться тролейбус із запасом автономного ходу.

«Ми зараз виробляємо тролейбус. Наступний крок - це тролейбус із запасом автономного ходу. Я думаю, що він з'явиться в першому півріччі 2019 року. Наступний крок буде електробус. Такі переговори ми розпочали ще 2 роки тому. Як тільки з'явиться серйозний запит ринку - ми будемо до цього готові», - сказав він.

Директор ТОВ «Торговий дім «Еталон Авто» Вадим Шкарупін зазначив, що зростання продажів корпорації «Еталон» за підсумками 2018 року становило 35%.

«Ми планували трохи більше, але ситуація така, яка є. Ми продали 245 машин порівняно з 180 машинами в минулому році», - сказав він, додавши, що у 2018 році частка корпорації на ринку нових автобусів збільшилася до 20%, а на ринку тролейбусів - 10%.

Довідка УНІАН. Корпорація «Еталон» об'єднує 21 підприємство, в тому числі два автобусних заводи (в Борисполі та Чернігові), завод карданних валів "Український кардан" та Чернігівський ковальський завод.

Фото з прес-конференції:https://photo.unian.net/ukr/themes/83541

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter