Завтра в Києві українські профспілки проведуть масштабну акцію протесту з вимогою підняти зарплати та пенсії

15:21, 16 жовтня 2018
Останні події
1045 0

Також у Міжнародний день боротьби з бідністю учасники акції вимагатимуть від уряду виплат державою заборгованостей з оплати праці та припинення тиску на профспілки.

Київ. 16 жовтня. УНІАН. Представники українських професійних спілок планують 17 жовтня провести в Києві масштабну акцію протесту, під час якої вимагатимуть від уряду підняти рівень зарплат та пенсійного забезпечення.

Як повідомив на прес-конференції в УНІАН заступник голови Федерації профспілок України (ФПУ) Олександр Шубін, також учасники акції вимагатимуть виплат державою заборгованостей з оплати праці та припинення тиску на профспілки.

“В цей день (17 жовтня відзначається Міжнародний день боротьби з бідністю - УНІАН) профспілки не можуть мовчати про становище, в якому перебувають українці. Тому ми сформулювали перелік вимог до влади. Ми вимагаємо забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва для створення робочих місць і припинити економію на праці людей, встановивши розмір прожиткового мінімуму на рівні 5167 грн, мінімальний рівень оплати праці - на рівні не менш ніж 7700 грн, мінімальний розмір пенсії - 2840 грн”, - наголосив він.

Шубін додав, що профспілки вимагають не підвищувати ціни на комунальні та транспортні послуги, а також забезпечити повернення боргів по заробітній платі понад 100 тис. працівникам, розмір яких склав вже майже 3 млрд грн.

“Всі наші вимоги та цифри, які ми пропонуємо, виходять з положень національного та міжнародного законодавства”, - підкреслив заступник голови ФПУ.

За словами керівника Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Євгена Плахіна, роботодавці все частіше намагаються втрутитись у діяльність профспілок, незаконно звільняють профспілкових лідерів та активістів, не перераховують профспілкові внески на культурно-масову та оздоровчу роботу.

Він додав, що й держава протягом багатьох років грубо порушує майнові права професійних спілок.

“Держава відбирає майнові комплекси профспілок - це санаторно-курортні заклади, будинки профспілок та інше нерухоме майно. Держава тисне на профспілки таким чином. Так, шляхом ухвалення неправомірних рішень судів про відчуження об'єктів власності профспілок і визнання їх власністю держави у період з 2011-2017 роки у профспілок вилучено 40 майнових об'єктів. Наразі у судах різних рівнів розглядаються ще понад 80 справ про позбавлення майна профспілкових організацій”, - розповів Плахін.

Шубін додав, що вищезгадані вимоги консолідують з вимогами регіональних профспілкових організацій та об’єднань в єдине звернення до Кабінету міністрів та Верховної Ради.

“З метою об’єднання спільних зусиль у боротьбі за права людини ми проводимо Всеукраїнську профспілкову акцію протесту, щоб донести вимоги 5-мільйонної армії працівників, які сьогодні потерпають від економічних негараздів та відсутності належного соціального захисту з боку державних інституцій”, - наголосив заступник голови ФПУ.

Як повідомили учасники прес-конференції, завтра протестна хода стартує від парку ім. Тараса Шевченка, згодом мітингувальники пройдуть Хрещатиком та завершать акцію під будівлею Кабміну, де виголосять свої основні вимоги до влади.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter