Відбулося офіційне відкриття SOLAR CHERNOBYL – 1 МВт - першої та єдиної в світі сонячної електростанції на території Чорнобильської АЕС (фото, відео)

18:04, 05 жовтня 2018
Останні події
877 0

Сьогодні, 05 жовтня 2018 р. у м. Прип’ять на території Чорнобильської АЕС відбулась офіційна церемонія відкриття Solar Chernobyl – 1 МВт, яка знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

В Києві після церемонії відкриття була проведена прес-конференція в УНІАН, присвячена цій події.

У   прес-конференції взяли участь: директор компанії Solar Chernobyl та Консорціуму Rodina – Enerparc AG Євген Варягін, перший секретар Посольства ФРН в Україні Герман Інтерманн, голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Олександр Маркус, виконавчий директор Enerparc AG Олівер Херцог, директор Департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження АБ «Укргазбанк» Родіон Морозов.

Протягом заходу учасниками обговорювались перспективи розвитку зеленої енергетики на території Зони відчуження, виклики та переваги будівництва СЕС на забруднених територіях, питання німецько-українського співробітництва та бізнес-перспективи у галузі будівництва та енергоефективності. Також спікери обговорювали актуальні проблеми фінансування відновлюваної енергетики в Україні на прикладі проекту Solar Chernobyl та особливості «зеленого тарифу» як державного фінансового інструменту у сфері відновлюваної енергетики. Після виступів була проведена презентація та огляд  сонячної електростанції з технічними спеціалістами компанії Solar Chernobyl.

Сонячна електростанція Solar Chernobyl потужністю 1 МВт знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, в 100 метрах від конфайнмента над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 р.. Річна продуктивність електростанції Solar Chernobyl становить 1024 МВт*год./рік. З 01 липня 2018 р. СЕС Solar Chernobyl продає вироблену енергію за зеленим тарифом. Через 18 років після відключення Чорнобильського енергоблоку у 2000 р., перші кіловати з Чорнобиля почали надходити до єдиної енергосистеми України.

Solar Chernobyl є спільним проектом Консорціуму компаній Rodina - Enerparc AG, заснованому у 2013 р.. Мета проекту - реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ідея проекту Solar Chernobyl виникла у 2013 р. і вилилася в розробку сонячним Консорціумом Rodina - Enerparc AG стратегії будівництва СЕС на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС. 29 липня 2015 р. між Консорціумом і Чорнобильською АЕС був підписаний Меморандум про наміри щодо будівництва сонячної електростанції на території ЧАЕС. У 2016 р. було розроблено ТЕО проекту, юридична та фінансова схеми реалізації, проводилися погоджувальні процедури щодо відведення ділянки під будівництво та організації технічного підключення до мереж. 27 лютого 2017 р. було підписано Договір оренди ділянки під розміщення сонячної електростанції на території ЧАЕС, і в жовтні компанії Rodina і Enerparc AG почали роботи з монтажу технологічного устаткування СЕС. У першому кварталі 2018 сонячна електростанція була введена в експлуатацію, а 12 червня 2018 р. Solar Chernobyl отримав зелений тариф. З 01 липня 2018 р., вперше за 18 років, перші кіловати з Чорнобиля почали надходити в єдину енергосистему України, але вже як продукт сонячної генерації, і реалізовуватися за механізмом «зеленого тарифу».

Solar Chernobyl - це проект успішного довгострокового співробітництва української компанії Rodina і німецької компанії Enerparc AG в якості ініціаторів, девелоперів і виконавців проекту. Це приклад прозорого залучення німецьких інвестицій, інженерної експертизи та локального професійного досвіду в реалізації проектів СЕС в Україні. Будівництво сонячної електростанції в Чорнобилі - це вже другий проект Консорціуму компаній Rodina - Enerparc AG, реалізований на територіях, постраждалих від ядерної катастрофи на ЧАЕС. Влітку 2016 р. компанія успішно реалізувала в місті Брагін (Республіка Білорусь) проект будівництва сонячної електростанції, потужністю 4.2 МВт, на майданчику дезактивації техніки, яка приймала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Керівник компанії Solar Chernobyl та Консорціуму Rodina – Enerparc AG Євген Варягін зазначив, що Solar Chernobyl - є, в першу чергу, проектом корпоративної соціальної відповідальності Консорціуму Rodina - Enerparc AG. Чорнобильська зона стала «чорною дірою» в Україні з екологічної, соціальної та економічної точок зору. Solar Chernobyl - це перші і єдині реальні приватні інвестиції в зону ЧАЕС з 1986 року. Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість використовувати ці землі на благо людства. Успішне завершення проекту 1 МВт - це лише початок. Стратегія Консорціуму полягає в тому, щоб масштабувати проект Solar Chernobyl до 100 МВтП.І наступним логічним кроком розвитку корпоративної відповідальності Консорціуму є рішення відкрити Благодійний Фонд «Green Chernobyl» («Зелений Чорнобиль»), метою якого стане підтримка та розвиток талановитих дітей та студентів України, зацікавлених у проектах зеленої енергетики, а також просування соціально-орієнтованих ініціатив зеленої енергетики в Київській області. Фонд «Green Chernobyl» буде профінансовано за рахунок прибутку, отриманого від СЕС Solar Chernobyl, який буде генеруватися після повернення початкових інвестицій, а також за рахунок інших пожертвув.

Довідка.

Компанія Rodina - заснована у 2013 р. і спеціалізується на проектах відновлюваної енергетики на ринках Східної Європи та країн колишнього СРСР, Центральної Азії і Близького Сходу.

Компанія Enerparc AG є європейським лідером з проектування, будівництва та експлуатації сонячних електростанцій. З 2009 року компанія запроектувала і побудувала 2.0 ГВт проектів сонячної генерації в Європі, Азії та США, 1.3 ГВт з яких є власністю групи Enerparc AG.

Фото з прес-конференції в УНІАН: https://photo.unian.net/ukr/themes/82171

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter