Експерти відзначають поліпшення якості бензину на столичних АЗС, але недостатній контроль за скрапленим газом та харчовою продукцією (відео)

15:18, 27 вересня 2018
Останні події
164 0

Київ. 27 вересня. УНІАН. Представники Союзу споживачів України та Міжнародної академії стандартизації за підсумками проведеного моніторингу мереж АЗС столиці виявили, що якість бензину та дизельного палива на станціях поліпшилася порівняно з попередніми дослідженнями, але ринок скрапленого газу та реалізація харчової продукції на заправках потребує посилення контролю з боку держави.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації Олег Цільвік.

«Якість бензину і дизельного палива в мережах АЗС, дійсно, поліпшилася порівняно з попередніми періодами. Ми виявили менше неякісного бензину і дизеля. Щодо скрапленого газу - ситуація потребує врегулювання. Як я знаю, зараз розробляється технічний регламент на скраплений газ, який може запрацювати з 2019 року, і, можливо, він врегулює цю ситуацію», - сказав Цільвік.

Він зазначив, що, наприклад, на одній з АЗС замість автомобільного газу використовується газ для побутових цілей, що може завдати істотної шкоди автомобілю. Загалом же, за його словами, 3 з 5 відібраних зразків скрапленого газу на п'яти АЗС не відповідали заявленим показникам. Також на заправних станціях все ще є проблеми з маркуванням нафтопродуктів.

В ході дослідження були перевірені і торгові зали заправних станцій. У своєму виступі на прес-конференції в УНІАН виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов повідомив, що на АЗС були виявлені істотно прострочені продукти (на одній автозаправній станції термін придатності товару сплив ще 3 роки тому), порушення правил зберігання продукції, а також у 5 з 6 перевірених АЗС була відсутня реєстрація, яка дозволяє їм реалізовувати харчову продукцію.

«Мене здивувало, що в Києві є прострочення по 3 роки на АЗС... Споживачеві треба бути уважним. Ціна на заправках висока, але насправді - бардак на заправках страшний, за товаром ніхто не стежить», - зазначив він.

У свою чергу Олег Цільвік повідомив, що моніторинг проводився на початку серпня 2018 року на столичних АЗС WOG, ANP, Avantage 7, «БРСМ-Нафта», UPG і KLO.

Дослідження якості зразків бензину і дизельного палива проходило паралельно в двох акредитованих лабораторіях: «Укртатнафти» і «Галнафтогаз». Арбітражні дослідження двох зразків нафтопродуктів проводилися в лабораторії «Інституту нафти і газу» в Кракові (Польща).

За словами Олега Цільвіка, для моніторингу були відібрані АЗС, стосовно яких надходили прохання про перевірку або скарги від споживачів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter