Мінагропрод має намір до серпня 2019 року розробити три реєстри для контролю органічного виробництва (відео)

16:25, 12 вересня 2018
Останні події
196 0

Крім того, до серпня наступного року необхідно розробити та затвердити близько 15 нормативно-правових актів, а існуючі привести у відповідність до нових законів про органічне виробництво.

Київ. 12 вересня. УНІАН. Міністерство аграрної політики і продовольства має намір розробити реєстри органів сертифікації, операторів органічного сектору та органічного посівного матеріалу для контролю органічного виробництва та запобігання фальсифікації органічної продукції до серпня 2019 року.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

"Величезна робота стоїть перед нами, перед Міністерством аграрної політики, яка стосується розробки реєстру операторів ринку, реєстру органів сертифікації, реєстру органічного насіння - це три основні, базові реєстри, відкриті, прозорі, які мають бути, з одного боку, у вільному доступі, зрозуміло, з різним рівнем доступу для різних користувачів, але, однак, ми хочемо зробити цей ринок прозорим, конкурентним, і ці три реєстри - це те, над чим ми зараз працюємо ", - сказала Трофімцева.

За її словами, незважаючи на те, що закон почне діяти тільки з серпня наступного року, за цей період необхідно розробити і затвердити ще близько 15 нормативно-правових актів і привести існуючі у відповідність до нового закону, в тому числі це стосується правил органічного виробництва.

Організатор прес-конференції - голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов зазначив, що закон про органічне виробництво, а також підзаконні акти, які міністерство планує розробити до серпня наступного року, покликані врегулювати існуючий ринок органічної продукції в Україні відповідно до міжнародних стандартів.

"Уже сотні органічних виробників підняли для себе досить високо планку, і багато з них вже займаються цим упродовж 20 років, орієнтуючись на стандарти Європейського Союзу. Коли ми говоримо про те, що прийнятий закон - це не аморфний набір літер і цифр, це закон, який максимально адаптований, з одного боку, до європейського законодавства і водночас до українських норм", - наголосив він.

Крім основного для органічних виробників закону, в Україні починають діяти міжнародні проекти у сфері органічного виробництва.

Керівник проекту "Німецько-українське співробітництво у сфері органічного землеробства» Елізабет Рюегг наголосила, що в рамках співпраці України і Німеччини передбачено навчання і підготовку кадрів для роботи в органічному виробництві.

"Проект здійснює свою роботу на трьох рівнях. В першу чергу на рівні фермерів, ми проводимо тренінги, представляємо нові підходи в органіці. Другий рівень - академічний, залучаються до співпраці університети, відбувається обмін професійною інформацією", - зазначила Рюегг.

Разом з тим, за словами Милованова, залишається важливим питання наповнення внутрішнього ринку здоровими і безпечними продуктами харчування. З метою популяризації органічних продуктів, демонстрації досягнень українського органічного руху, в рамках органічного тижня, 15 вересня в Києві на Контрактовій площі пройде Десятий всеукраїнський ярмарок органічних продуктів, де зберуться виробники, переробники і продавці сертифікованої органічної продукції.

Як повідомляв УНІАН, 2 серпня набув чинності закон про основні засади та вимоги до виробництва органічної продукції.

30 липня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції», прийнятий Верховною Радою 10 липня. При цьому, відповідно до прикінцевих положень закону, він починає діяти через рік після набрання чинності.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter